Trwa ładowanie...
relacja

Pierwsza Warszawska Noc Profilaktyki

Ogólnopolska edycja już w czerwcu 2013 roku!

Share
Pierwsza Warszawska Noc Profilaktyki
d2hvr7n

Oficjalny start Warszawskiej Nocy Profilaktyki poprzedził koncert orkiestry Komendy Stołecznej Policji. Noc Profilaktyki otwierali m.in. : wiceminister Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, *wiceprezydent Warszawy *Włodzimierz Paszyński i mazowiecki Wicekurator Oświaty Mariusz Dobijański.

Spośród blisko tysiąca osób z Warszawy oraz całego kraju, którzy na chwilę zatrzymali się na Placu Bankowym w Warszawie, każdy mógł znaleźć coś dla siebie: happeningi i spektakle sztuki ulicy przy pomnikach Juliusza Słowackiego, Stanisława Starzyńskiego oraz przy scenie Hydepark, koncert uczestników warsztatów wokalnych PaT pod dyrekcją Roberta Osama i Katarzyny Idzikowskiej, musical pt. „Marzenie” grupy PaT z Góry Kalwarii, sceny dramowe dotyczące dziecka i relacji w rodzinie przygotowane przez studentów oraz spektakle edukacyjno-profilaktyczne zaprezentowane na scenie Teatru Kamienica dzięki uprzejmości dyrektora Emiliana Kamińskiego (teatr AZYL z Inowrocławia, grupy PaT z Pelplina i Długosiodła oraz gimnazjum 93 z Warszawy) a także profilaktyczna gra miejska projektu „Profilaktyka a Harcerstwo” (PaH). O każdej pełnej godzinie rozpoczynała się „Belgijka” i „Salsa kuduro”.

Projekt pilotażowy przeprowadzony w Warszawie 6 października na placu Bankowym, otwiera pomysł na ogólnopolską Noc Profilaktyki, która odbędzie się już 22 czerwca 2013 roku.

d2hvr7n

......................................................................................................................................................................

PROFILAKTYKA A TY

Skrót PaT nie jest już żadną tajemnicą dla osób związanych nawet w minimalnym stopniu
z profilaktyką. Program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” nadal się rozwija pracując wytrwale na potwierdzenie zaszczytnego wyróżnienia LIDERA Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Po działaniach skierowanych do młodzieży (PaT/M), rodziców (PaT/R), szkoleniach eksperckich dla animatorów/nauczycieli (PaT/E) i Przystankach PaT, przyszła pora na nowy projekt pod nazwą *NOC PROFILAKTYKI. *

d2hvr7n

Podziel się opinią

Share
d2hvr7n
d2hvr7n