Trwa ładowanie...

Pierwsze wyniki wyborów: Hanna Gronkiewicz-Waltz wybrana na trzecią kadencję!

Obecna prezydent zdobyła 56,8 procent. Frekwencja wyniosła 41,6 procent.

Pierwsze wyniki wyborów: Hanna Gronkiewicz-Waltz wybrana na trzecią kadencję!
d4dxi76
d4dxi76

Według wyników wyborów opartych na badaniach exit poll, czyli na odpowiedziach udzielanych przez wyborców po wyjściu z lokalu wyborczego, Hanna Gronkiewicz-Waltz po raz trzeci została wybrana na urząd prezydenta m. st. Warszawy. Obecna prezydent pokonała ubiegającego się o ten urząd kandydata PiS Jacka Sasina (43,2 proc.). W II turze wyborów frekwencja w stolicy wyniosła 41,6 procent.

- Chcę podziękować pani premier Kopacz oraz wszystkim tym, którzy angażowali się w wybory, rozdawali rano ulotki i trwali przy mnie, dziękuję warszawiakom i warszawiankom, którzy poszli do wyborów. - powiedziała wzruszona Hanna Gronkiewicz-Waltz.- Chcę, by Warszawa była stolicą Europy. Nie Środkowej Europy, ale stolicą całej Europy. Będziemy przez najbliższe cztery lata wszyscy tworzyć Warszawę. - dodała obecna prezydent.

Kandydatka Platformy Obywatelskiej z wykształcenia jest prawnikiem. Od 1992 pełniła funkcję prezesa Narodowego Banku Polskiego, a w 1998 została przewodniczącą Rady Polityki Pieniężnej. Od 2001 roku posłanką na sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej. Pierwszy raz zwyciężyła w wyborach na prezydenta Warszawy w 2006 roku, a swój sukces powtórzyła cztery lata później.

Podczas jej kadencji zostało wybudowane m.in. Centrum Nauki Kopernik , Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Most Marii Skłodowskiej- Curie. Zmodernizowana została oczyszczalnia ścieków „Czajka”. Zainicjowana została budowa II linii metra i przebudowa bulwarów wiślanych. Zainwestowano w zakup taboru nowych środków komunikacji miejskiej, co spowodowało podniesienie cen biletów. Ale również zostały w prowadzone podwyżki czynszów, użytkowania wieczystego, cen biletów komunikacji miejskiej, opłat za przedszkola i żłobki, wodę, nieczystości i śmieci. O kadencję prezydenta Warszawy ubiegała się po raz trzeci.

d4dxi76

Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecała mieszkańcom Warszawy m.in. budowę (fragmentu) Obwodnicy Śródmiejskiej (rondo Wiatraczna-Radzymińska); nowe połączenie międzydzielnicowe (m.in. trasa Krasińskiego, ulica Nowokabacka i odcinek ul. Ghandi); dokończenie II linii metra (11 stacji do 2022 r.); 200 km ścieżek rowerowych; Budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej, modernizację teatrów i obiektów kulturalnych (w tym Sinfonii Varsovii); budowę basenów, zadaszenie toru łyżwiarskiego na Stegnach, stworzenie terenu rekreacyjnego w dawnym Forcie Włochy oraz rewitalizację Pragi (m.in. uporządkowanie Różyca).

Ponadto obecna prezydent obiecała mieszkańcom stolicy nowe tabory tramwajowe, kolejowe i autobusowe, modernizację i rozbudowę szpitali: Wolskiego, Bielańskiego i Praskiego, modernizację i rozbudowę przychodni Żoliborz, Praga Północ, Wesoła, budowę Szpitala Południowego, 2,5 tys. nowych miejsc w żłobkach; 4,5 tys. dodatkowych miejsc w przedszkolach i 7 tys. miejsc w szkołach. Trzymamy ją za słowo.

d4dxi76
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dxi76