Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kota w warszawskim ZOO

Wejście do ogrodu zoologicznego za darmo dla każdej osoby w przebraniu kota!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kota w warszawskim ZOO

W najbliższą sobotę w warszawskim ogrodzie zoologicznym przy Ratuszowej odbędzie się Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Kota. Ogród zaprasza między 11:00 a 13:30 na przygotowane z tej okazji atrakcje. 

Czytaj również:  Warszawskiemu pingwinowi złamał się dziób. Dostanie nowy z drukarki 3D!********__****

Tego dnia wszystkie osoby, które odwiedzą ZOO w przebraniu kota wchodzą za darmo. Najbardziej oryginalne stroje zostaną wybrane w oficjalnym konkursie i wyróżnione oryginalnymi nagrodami.

Przy tej okazji ZOO organizuje zbiórkę karmy dla kotów  ze schronisk, którą następnie przekaże potrzebującym zwierzakom. 

O godzinie 11:00 przy wybiegu lwów i tygrysów będzie można wziąć udział w konkursie wiedzy o dzikich (i nie tylko) kotach. Najmłodsi będą mogli pomalować sobie twarz w jednego ze swych kocich ulubieńców: lwa, tygrysa, geparda lub panterę śnieżną. Opiekunowie dzikich kotów opowiedzą o swych podopiecznych, ujawnią szczegóły swej codziennej pracy i odpowiedzą na wszystkie pytania zwiedzających. Lekarz weterynarii będzie udzielał porad i opowie jak opiekować się mruczącymi pupilami, jaka powinna być ich prawidłowa dieta.

O godz. 12:00 odbędzie się przedstawienie o kotkach dla najmłodszych oraz oficjalne rozwiązanie konkursu na najładniejsze kocie przebranie oraz najdłuższe i najbardziej oryginalne naturalne wąsy. Wybory i całą zabawę poprowadzą aktorzy z teatru LALKA.

Z kolei o godz. 13:00 odbedzie się oficjalne pożegnanie zimy, czyli topienie Marzanny na największym stawie w ZOO . Wyruszy uroczysty pochód spod wybiegu lwów do wielkiego stawu, gdzie komisyjnie pożegnamy i tak łaskawą dla nas w tym roku Zimę.

Czytaj również:  Urodziny najpiękniejszego goryla świata [zdjęcia]

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.