Trwa ładowanie...

Pierwszy śnieg w Warszawie

Na ulice dziś nad ranem wyjechało 165 pługosolarek

Pierwszy śnieg w Warszawie
dx6mnv8
dx6mnv8

Dziś nad ranem spadł śnieg. Nie padał zbyt intensywnie, nie można się było nim nacieszyć w całym mieście. Można go było zobaczyć m.in. w Śródmieściu, na Sadybie i na Woli.

Od godz. 5:00 rano ulice posypywano chlorkiem sodu, żeby nie było ślisko. Wcześniej, o godz. 4:00, na ulice wyjechało 40 posypywarek, które posypywały nawierzchnie mostów, wiaduktów i ulic spadkowych (takich jak Dolna,Spacerowa, Karowa, Belwederska).

* Zarząd Oczyszczania Miasta zimą zleca oczyszczanie ok. 40 procent stołecznych dróg.* To ulice o kategorii dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych oraz gminnych, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej. Oprócz ZOM przejezdnością stołecznych ulic zajmują się Urzędy 18 dzielnic, które zlecają oczyszczanie pozostałych dróg o kategorii gminnej, zarządcy i administracje w odniesieniu do dróg wewnętrznych i uliczek na terenie osiedli oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w zakresie dróg szybkiego ruchu takich jak Trasa Toruńska czy Południowa Obwodnica Warszawy na odcinku od węzła Krakowska do węzła Lotnisko i węzła Marynarska.

dx6mnv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx6mnv8