Trwa ładowanie...

Pierwszy w Polsce Festiwal Crowdfundingu

Wszystko o finansowaniu społecznym – warsztaty, debata, koncerty

Pierwszy w Polsce Festiwal Crowdfundingu
d41474r
d41474r

W tę sobotę, 8 listopda, pierwszy CrowdFestival – czyli wszystko o finansowaniu społecznym – warsztaty, debata, koncerty. Będzie to prawdziwe święto crowdfundingu i jedyna taka okazja do zapoznania się z jego ideą i zasadami. W trakcie festiwalu prowadzone będą warsztaty i debata na temat praktycznych i prawnych aspektów crowfundingu, czyli finansowania społecznego projektów z różnych dziedzin, szczególnie tych związanych z kulturą i sztuką. Zaprezentowane zostaną projekty, które udało się zrealizować dzięki crowfundingowi – od wystaw, przez performance – niespodziankę, po koncerty.

Festiwal składać się będzie z dwóch części – merytorycznej i rozrywkowej.

Na początku, dla osób, które rozważają uruchomienie projektów crowfundingowych o godzinie 13:00 rozpoczną się dwa warsztaty, jeden prowadzony przez Loesje, drugi przez ekspertów wspieramkulture.pl, prezentujący praktyczne zagadnienia związane z crowdfundingiem.

O godzinie 15:00 rozpocznie się* debata*, w trakcie której swoje doświadczenia w prowadzeniu akcji crowdfudningowych przedstawią twórcy – beneficjenci crowdfundingu, m.in: Karolina Czarnecka (teledysk do „Hera, koka, hasz”), Ifi Ude (album „Ifi Ude”), Izabela Kaszyńska (artbook Poli Dwurnik „Girl on Canvas”), Łukasz Gosławski i Dominika Naziębły (projekt „Wisłaki”), Magdalena Stopa (książka „My, rowerzyści z Warszawy”).

d41474r

W przestrzeni festiwalowej zaprezentowane zostaną wystawy fotograficzne, w tym m.in. wystawa Wojciecha Grzędzińskiego „Pustka”, performance – niespodzianka autorstwa Marka Sułka (projekt „Maszyna do wytwarzania ciszy”). Od godziny 18:00 na scenie zagra 6 dynamicznie rozwijających się zespołów, w tym: Same Suki, których występy mogliśmy oglądać m.in. podczas Off Festivalu, Semantik Punk, którego producentem płyty był Ross Robinson, Sambor Kostrzewa, uznany przez MySpace za jeden z najciekawszych polskich głosów, Imagination Quartet, który zagra tuż po powrocie ze swojej chińskiej trasy koncertowej, Cinemon – zwycięzca Antyfestu w 2012 r., mający okazję supportować Metallicę, czy F.O.U.R.S. Collective, zespół jazzowy, który ostatnio oczarował jury i publiczność jednego z popularnych talent show.

8 listopada 2014 (sobota), godz. 12:00
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 2

wstęp wolny

d41474r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41474r