Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
10-06-2013 11:39

Pierwszy w Polsce sklep monastyczny!

Sklep o nazwie "Monastica" mieści się przy stadionie piłkarskim Legii. Tu można kupić ręcznie wykonane dewocjonalia

Pierwszy w Polsce sklep monastyczny!
d26ldjs
d26ldjs

W tym niezwykłym sklepie kupimy przede wszystkim ręcznie wykonywane dewocjonalia takie jak różańce, świece). Sklep dzięki współpracy z polskimi rzemieślnikami i artystami oferuje także sandały jerozolimskie (według oryginalnego francuskiego wzoru, stworzonego dla Wspólnot Jerozolimskich), klęczniki do modlitwy, drewniane świeczniki, krzyże, czy ikony malowane na kamieniach. Nie zabraknie tam również tematycznej lektury oraz płyt z czterogłosowymi pieśniami monastycznymi zaczerpniętymi z duchowości wschodu i zachodu. W sklepie znajdziemy też wiele ikon. Jednym z ikonopisów jest Michał Bogucki, który pisze je na kamieniach przywiezionych z Gruzji.

Całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich produktów przeznaczony jest na pomoc Monastycznym Wspólnotom. Sklep prowadzi Fundacja Jeruzalem Urbs beta, mająca za zadanie pomóc braciom i siostrom w ich życiu, w Warszawie.

Wspólnoty Jerozolimskie to grupy sióstr i braci, którzy w myśl ich założyciela, księdza Pierre-Marie Delfieux są mnichami w sercu wielkiego miasta. Wspólnoty powstały w 1975 roku we Francji. Zarówno siostry jak i bracia są zobowiązani podjąć pracę. Pracują na 1/2 etatu. Pieniądze przeznaczają na utrzymanie swojej wspólnoty.

d26ldjs

Monastica, ul. Łazienkowska 14 ( MAPA )

d26ldjs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26ldjs