Trwa ładowanie...
d2au048

Pierwszy Warszawski Dzień Zwierząt na Polu Mokotowskim [GALERIA]

Share
Pierwszy Warszawski Dzień Zwierząt na Polu Mokotowskim [GALERIA]
d2au048

*Ponad 800 psów i 20 kotów ze schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Paluchu szuka domu. Z tej grupy 120 czworonogów razem z wolontariuszami przeszło w paradzie na Polu Mokotowskim z okazji Pierwszego Warszawskiego Dnia Zwierząt. Piknik rodzinny rozpoczęła piosenka "Daj mi przyszłość" Marka Gaszyńskiego, do której muzykę napisał opiekun pięciu psów adoptowanych z "Palucha" - Kuba Sienkiewicz. *

Wśród licznych atrakcji dla miłośników zwierząt zaplanowano m.in. koncerty, szkolenia, konkursy podobieństwa psa do właściciela w wyglądzie, zachowaniu lub stroju, pokaz podstawowego treningu pozytywnego psów oraz pokaz psich zaprzęgów. Zaprezentowano próbę pobicia rekordu Polski w liczbie psów jednocześnie podających łapę. Wydarzenie, zorganizowane przez warszawskie Schronisko na Paluchu, ma zachęcić do adoptowania zwierząt, zamiast ich kupowania.

Henryk Strzelczyk ze Schroniska na Paluchu powiedział, że w ciągu ostatniego roku 500 psów znalazło nowych właścicieli. Są jednak takie czworonogi, które w schronisku przebywają 8-10 lat, ale nadal wierzą, że znajdą dom.

Warszawski Dzień Zwierząt to okazja do rozmów ze specjalistami, którzy na co dzień zajmują się zwierzętami. Można było dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o dietę czworonogów i jak przeprowadzić pierwszą pomoc u zwierząt oraz skorzystać z porad stomatologicznych i weterynaryjnych.

d2au048

Podziel się opinią

Share
d2au048
d2au048