Trwa ładowanie...
d3t6414

Pijany mężczyzna zwyzywał Azjatki w metrze. "Polska jest dla Polaków!"

Rasistowski incydent w warszawskim metrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijany mężczyzna zwyzywał Azjatki w metrze. "Polska jest dla Polaków!"
d3t6414

W sobotni wieczór w wagonie pierwszej linii warszawskiego metra doszło do kolejnego w ostatnich dniach rasistowskiego incydentu. Pijany mężczyzna zwyzywał dwie młode Azjatki podróżujące kolejką. Według Marii Cywińskiej agresor kazał kobietom "wypierlać z Polski", wykrzykiwał "Polska jest dla Polaków" i sugerował, że przebywają w kraju nielegalnie.*

Na wulgarne zachowanie zareagował inny mężczyzna, według autorki wpisu także pod wpływem alkoholu. Próba uspokojenia nie przyniosła jednak skutków, spotkała się z groźbami. W efekcie wezwano policję. O zdarzeniu poinformowała na swoim Facebooku blogerka Maria Cywińska.

Interwencję przeprowadzono na stacji Centrum. Pracownik metra zawiadomił o incydencie motorniczego, który wstrzymał odjazd pociągu. Do akcji wkroczyła Służba Ochrony Metra, której funkcjonariusze wyprowadzili napastnika na peron.

d3t6414

Pasażerowie postanowili pocieszyć przerażone incydentem kobiety. Jeden z mężczyzn, który podjął się interwencji, tłumaczył później, że po raz pierwszy był świadkiem takiego zdarzenia.

Autorka wpisu na Facebooku, odwołała się również do niedawnego pobicia prof. Jerzego Kochanowskiego , który został zaatakowany w tramwaju, bo rozmawiał ze znajomym po niemiecku. - W kontekście tego, co się wydarzyło w tramwaju 22, boję się, że to już nie są niezależne incydenty, a rosnąca ksenofobia naszego społeczeństwa. - napisała pani Marta.

Przeczytajcie również: Zbadają sprawę pobicia profesora UW. "Do zdarzenia doszło w starym tramwaju, nie było monitoringu"


d3t6414

Podziel się opinią

Share

d3t6414

d3t6414