Trwa ładowanie...

Pijany mężczyzna zwyzywał Azjatki w metrze. "Polska jest dla Polaków!"

Rasistowski incydent w warszawskim metrze.

Pijany mężczyzna zwyzywał Azjatki w metrze. "Polska jest dla Polaków!"
d35e4pr
d35e4pr

W sobotni wieczór w wagonie pierwszej linii warszawskiego metra doszło do kolejnego w ostatnich dniach rasistowskiego incydentu. Pijany mężczyzna zwyzywał dwie młode Azjatki podróżujące kolejką. Według Marii Cywińskiej agresor kazał kobietom "wypierlać z Polski", wykrzykiwał "Polska jest dla Polaków" i sugerował, że przebywają w kraju nielegalnie.*

Na wulgarne zachowanie zareagował inny mężczyzna, według autorki wpisu także pod wpływem alkoholu. Próba uspokojenia nie przyniosła jednak skutków, spotkała się z groźbami. W efekcie wezwano policję. O zdarzeniu poinformowała na swoim Facebooku blogerka Maria Cywińska.

Interwencję przeprowadzono na stacji Centrum. Pracownik metra zawiadomił o incydencie motorniczego, który wstrzymał odjazd pociągu. Do akcji wkroczyła Służba Ochrony Metra, której funkcjonariusze wyprowadzili napastnika na peron.

Pasażerowie postanowili pocieszyć przerażone incydentem kobiety. Jeden z mężczyzn, który podjął się interwencji, tłumaczył później, że po raz pierwszy był świadkiem takiego zdarzenia.

d35e4pr

Autorka wpisu na Facebooku, odwołała się również do niedawnego pobicia prof. Jerzego Kochanowskiego , który został zaatakowany w tramwaju, bo rozmawiał ze znajomym po niemiecku. - W kontekście tego, co się wydarzyło w tramwaju 22, boję się, że to już nie są niezależne incydenty, a rosnąca ksenofobia naszego społeczeństwa. - napisała pani Marta.

d35e4pr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35e4pr