Trwa ładowanie...

Piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście”

Symulatory: jazdy 3D, dachowania, zderzeń, pojazdy służbowe, quady, a nawet łodzie patrolowe. [PROGRAM]

Piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście”
d3ub569
d3ub569

Już w piątek, 4 lipca, w godz. 10.00 – 14.00 w parku Agrykola odbędzie się piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście”. To inauguracja programu „Lato w mieście”.

Z tej okazji służby mundurowe przygotowują wyjątkowe atrakcje dla dzieci – zabawy, konkursy, prezentacje specjalistycznego sprzętu oraz metod pracy. Będzie można z bliska obejrzeć, a nawet zasiąść za sterami specjalistycznego sprzętu, na co dzień wykorzystywanego przez służby do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom stolicy.

Komenda Stołeczna Policji zaprezentuje m.in. motocykle, łódź patrolową, robota pirotechnicznego, mobilny posterunek policji oraz miasteczko ruchu drogowego. Dla wszystkich odważnych przygotowane zostaną atrakcje laboratorium kryminalistycznego, w tym możliwość pobrania odcisków palców. Funkcjonariuszom towarzyszyć będą m.in. konie wykorzystywane przez oddziały prewencji.

Co jeszcze: Symulator jazdy 3D, symulator zderzeń oraz pojazd interwencyjny i motocykl. Straż Miejska m.st. Warszawy zaprezentuje pokazy taktyki i techniki interwencji oraz mobilne stanowisko fotoradaru. Wśród atrakcji znajdą się również przejażdżki na oznakowanym skuterze po ścieżce motorowerowej, a dla najmłodszych kolorowanki, rebusy i krzyżówki oraz gry i zabawy sportowe przygotowane przez patrol Eko.

Wyjątkowe pojazdy służbowe, a wśród nich m.in. Land Rover, Jeep Cheeroke oraz quad, czekać będą na stoisku Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dla dzieci przygotowane zostaną również pokazy wyszkolenia psa służbowego, prezentacje specjalistycznego sprzętu (m.in. kamizelki kuloodporne, hełmy), sprzętu wykorzystywanego przez technika kryminalistyki oraz kącik plastyczny (kolorowanki, malowanie twarzy), a także okolicznościowe paszporty z pamiątkowym stemplem granicznym. Na nieco starszych dzieci czekać będą atrakcje na strzelnicy oraz wystawie broni służbowej.

d3ub569

Państwowa Straż Pożarna zaprosi dzieci m.in. na zawody w celowaniu strumieniem wody do tarczy, ekspozycję ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego i strażackiego quada oraz konkurs układania skrzynek z asekuracją na linach przy pomocy podnośnika.

Na wszystkich gości pikniku czekać będzie symulator bezpiecznej jazdy oraz specjalny motocykl ratunkowy Moto-Medic. Śmiałkowie będą mogli sprawdzić się w symulatorze dachowania z Instytutu Transportu Samochowego, który uświadomi jakie znaczenie ma zapinanie pasów bezpieczeństwa w pojeździe.

Dla rodziców i opiekunów przygotowano warsztaty z optymalnego doboru fotelika samochodowego oraz jego montażu w pojeździe, a także zajęcia w alkogoglach – symulujących postrzeganie rzeczywistości po spożyciu alkoholu.

Na pikniku będzie można się dowiedzieć jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości.

d3ub569

Na boisku Agrykoli trenerzy oraz zawodnicy MUKS Sparta Warszawa poprowadzą gry i zabawy sportowo-rekreacyjne oraz mini trening „ABC siatkówki”. Muzeum Narodowe przeprowadzi gry poświęcone historii Polski, natomiast Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka” przygotowało dla dzieci zabawy z udziałem postaci z legend Warszawskich – Złotą Kaczką, Bazyliszkiem i Syrenką.

Plus dziesiątki konkursów i zabaw.

d3ub569
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ub569