Trwa ładowanie...

Piknik Lotniczy "Bemowo On Air"

Przeloty i akrobacje, desant z pokładu śmigłowca, skoki spadochronowe, loty paralotniowe i balonowe oraz wiele innych atrakcji

Piknik Lotniczy "Bemowo On Air"
d1lb6k0
d1lb6k0

W dniach 14 i 15 września na lotnisku Babice odbędzie się organizowany przez Aeroklub Warszawski i Stowarzyszenie im. gen Sławomira Petelickiego piknik lotniczy "Bemowo On Air". To już druga impreza z cyklu, będąca największym wydarzeniem tego typu w stolicy, która ma na celu przybliżenie lotnictwa jej mieszkańcom. Patronat nad tegorocznym wydarzeniem - podobnie jak w ubiegłym roku - objął Burmistrz Dzielnicy Bemowo, a także Minister Obrony Narodowej i Minister Spraw Wewnętrznych.

Organizatorzy przewidują, że na dwudniowej imprezie pojawi się ponad 30 tysięcy widzów, którzy będą mogli podziwiać kunszt pilotażu najlepszych polskich pilotów, obejrzeć wystawy statyczne z historycznymi maszynami i całkowicie nowoczesnymi konstrukcjami, a także wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych z okazji pikniku.

Blok pokazów obejmie między innymi przeloty i akrobacje Grupy Akrobacyjnej Polskich Sił Powietrznych „ORLIK”, formacji maszyn rekreacyjnych 3AT3 oraz Piper Cub. Na niebie zobaczymy także pokaz dynamiczny Wojsk Specjalnych, czyli desant z pokładu śmigłowca Mi-8, obejrzymy rónież maszyny Sił Powietrznych RP - między innymi myśliwce F-16 oraz śmigłowce SW-4 Puszczyk i Mi-24.

W tym roku niezapomniane wrażenia zapewnią widzom skoki spadochronowez samolotu CASA, loty paralotniowe i balonowe, holowanie szybowców, a także indywidualne pokazy znanych wszystkim miłośnikom awiacji Jerzego Makuli w Jaku-18, Marka Choima w jego Extrze 300, Artura Kielaka w XE1-SBACH i Macieja Pospieszyńskiego, który zaprezentuje możliwości szybowca FOX. Ciekawym punktem programu może się okazać niezwykle widowiskowy wyścig samolotu XE1-SBACH pilotowanego przez Artura Kielaka z samochodem pędzącym po pasie startowym.

d1lb6k0

Wśród atrakcji "naziemnych" znajdziemy wystawy szybowców, śmigłowców wojskowych i maszyn szkoleniowych, organizatorzy zapewnią również specjalną strefę cateringową ze stoiskami handlowymi, plac zabaw dla dzieci i parking dla samochodów. Obejrzymy także wystawę wojsk specjalnych (dwa czołgi), pokazy grup rekonstrukcyjnych, pokazy sekcji modelarskich, zwiedzimy także namiot Centrum Nauki Kopernik. Imprezę poprowadzą dziennikarze z zaproszonego radia ZET Gold.

Wejście kosztuje 20 zł, zaś mieszkańcy Bemowa mają zapewniony darmowy wstęp na to wydarzenie. Chcemy aby jak najwięcej osób mogło zobaczyć niesamowite akrobacje powietrzne. Jednocześnie jest to swego rodzaju bonus dla naszych mieszkańców i osób płacących tutaj podatki – mówi Albert Stoma, Burmistrz Dzielnicy Bemowo. Aby otrzymać bezpłatną wejściówkę wystarczy w dniu imprezy zgłosić się do specjalnego stoiska oznaczonego logiem Bemowa, które będzie zlokalizowane przed wejściem na teren lotniska. Po okazaniu dokumentu tożsamości, który potwierdzi zameldowanie na Bemowie, będzie można otrzymać bezpłatną wejściówkę. Osoby, które płacą podatki na Bemowie, a nie są tu zameldowane będą musiały wypełnić stosowne oświadczenie.

Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ .

d1lb6k0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lb6k0