Trwa ładowanie...

Piknik Rycerski „Orsza 500 lat”

Inscenizacje bitew po Orszą oraz pod Płonką, międzynarodowy turniej łuczników konnych, konkurs jazdy militarii, turniej szabli, pokaz łuczników konnych, prezentacja międzynarodowych grup odtwórstwa historycznego

Piknik Rycerski „Orsza 500 lat”
ddim3uk
ddim3uk

W dniach 28 i 29 czerwca w centralnej części parku im. Szymańskiego odbędzie się PIKNIK RYCERSKI pod nazwą „Orsza 500 lat”. Organizatorem pikniku jest Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce wraz z Dzielnicą Wola. Impreza odbędzie się z okazji 500 rocznicy bitwy pod Orszą. Była to ostatnia bitwa polskiego średniowiecza a zarazem pierwsza polskiej i litewskiej husarii.

Piknik zaplanowany jest z dużym rozmachem, w programie przewidzianych jest wiele atrakcji, między innymi: inscenizacje bitew po Orszą oraz pod Płonką, międzynarodowy turniej łuczników konnych, konkurs jazdy militarii, turniej szabli, pokaz łuczników konnych, prezentacja międzynarodowych grup odtwórstwa historycznego. Realizacja tak bogatego programu będzie mogła się odbyć między innymi dzięki Polskiemu Stowarzyszeniu Łucznictwa Konnego.

Impreza ma charakter historyczny dlatego uczestników będą obowiązywać stroje z epoki.* Można będzie zobaczyć również obozowisko rycerskie.*Szczegółowy program znajdziecie na plakacie w naszej galerii.

ddim3uk
ddim3uk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddim3uk