Trwa ładowanie...
ochota
Luiza Poreda
06-06-2013 11:20

Piknik sąsiedzki na Ochocie

Stowarzyszenie Ochocianie oraz Teatr Ochoty zapraszają na wyjątkowe święto dzielnicy

Piknik sąsiedzki na Ochocie
d4es993
d4es993

Joga, warsztaty dla dużych i małych, sąsiedzka wymiana rzeczy używanych, kiermasz rękodzieła, warzywny kryminał Brzechwy w wykonaniu rodziców, potańcówka na dechach i eko-zbiórka - to wszystko już w sobotę 8 czerwca w Parku Wielkopolski! ( MAPA )

Podczas imprezy naprawdę sporo będzie się działo - zadowoleni będą zarówno starsi, jak i najmłodsi mieszkańcy dzielnicy.

PROGRAM:

16.00- 19.00 PCHLI TARG: sąsiedzka wymiana rzeczy używanych, wystawa i kiermasz prac artystów i rękodzieła z Ochoty, kiermasz domowych wypieków. (rejestracja: ochockipchlitarg@gmail.com)

d4es993

Gościem pchlego targu będzie m.in. Magazyn Sztuk - pracownie artystyczne Ośrodka Kultury Ochoty. Magazyn Sztuk proponuje malarstwo sztalugowe i eksperymentalne, akwarelę, rysunek, portret, batik, malarstwo na jedwabiu, przygotowanie na uczelnie artystyczne i wydziały architektoniczne, zajęcia dla seniorów i dzieci. W czasie pikniku Magazyn przedstawi swoje zajęcia, będzie można porozmawiać z instruktorami, którzy zaprezentują także swoje prace.

16.00-19.00 ZAJĘCIA, WARSZTATY, SPOTKANIA, KONCERTY:

 1. warsztaty plastyczne, muzyczne, architektoniczne dla dzieci, m.in.:

- Mały Odkrywca: • warsztaty plastyczne, animacje dla najmłodszych, malowanie buziek, • Mały Geniusz: konkursy kreatywnego i logicznego myślenia dla starszych dzieci, • zagadki i zadania dla starszych i młodszych, • bezpłatne konsultacje z psychologiem - (we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną z ul. Radomskiej), • loteria z nagrodami, • trampolina
( http://www.facebook.com/KlubMalyOdkrywca )

- Lalilu: * warsztaty bębniarskie dla dużych i małych * studium muzyczne prowadzone przez nauczycieli Lalilu w tym: skrzypce, flet poprzeczny, gitarrra, cymbały, grzechotki * atrakcje z wioski indiańskiej: wspólne budowanie i malowanie tipi, płukanie złota dla małych poszukiwaczy, rzut obręczą, tworzenie własnego pióropusza, kolorowanie indiańskich symboli dla najmłodszych * malowanie buziek
( http://www.facebook.com/pages/Lalilu/141104709284004 )

 1. Występy: 16.00 "I tak zginiecie w zupie!" - warzywny kryminał Brzechwy w wykonaniu rodziców dzieci ze żłobka Lalilu 16.30: Marianna Wybieralska z zespołem w składzie: Grzegorz Rytka, Jacek Wojcieszuk i Janusz Tytman 17.00: magik Rob (zaprasza Kolonia) 18.00: występy muzyczne i teatralne - młodzież z LO im. J. Słowackiego 19.00- 22.00 POTAŃCÓWKA NA DECHACH dla osób w każdym wieku
 1. Salonik edukacyjny Teatru Ochoty: informacje o nowych kursach i warsztatach dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz bilety na spektakle TO ze specjalną zniżką tylko dla Ochocian
 1. zajęcia z puszczania gigantycznych baniek - grupa artrystyczna Sztuka Tworzenia
 1. rowerowe warsztaty Zmiany Organizacji Ruchu :
d4es993

- pokaz sprzętu do rowerowego transportu dzieci
- wspólne rysowanie "szprychówek", kartek do ozdabiania kół roweru dla małych i dużych
- przejażdżki po najbliższej okolicy dla rodziców z dziećmi (na bieżąco - porady ws. bezpieczeństwa ruchu drogowego)

 1. pamiątkowe Fotki z Budki
 1. joga na trawie z Jogarytm
 1. warsztaty szablonowe - przynieście ulubione T-shirty lub torby!
 1. warsztaty filcowania na mokro - Myszka Agata
 1. od 17.00: warsztat „Się sieje, się wie” - Sławek Sendzielski z Wiem, Co Jem . Myśl globalnie i działaj... na swoim balkonie lub w ogródku. Dlaczego warto uprawiać warzywa i zioła? Jak przygotować się do domowych upraw? Jak dobrać odmiany warzyw i ziół? Spróbujcie swoich sił w ogrodnictwie miejskim.
 1. prezentacja pozarządowych organizacji działających na Ochocie
 1. kawa i przekąski z Filtrów , Kolonii i Posłańca Uczuć
d4es993

W czasie pikniku Mały Odkrywca będzie prowadzić zbiórkę zużytych baterii oraz plastikowych korków, które pomogą w sfinansowaniu rehabilitacji małego Stasia .

REZERWACJA stoisk na pchlim targu i kiermaszu sztuki i rękodzieła: ochockipchlitarg@gmail.com

Więcej informacji o IV Warszawskim Dniu Sąsiada TUTAJ

d4es993
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4es993