Trwa ładowanie...
djsuq2z

PILNE: Policja planuje ewakuować aktywistów Greenpeace'u z dachu ministerstwa

Funkcjonariusze zabezpieczają teren wokół budynku Ministerstwa Środowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PILNE: Policja planuje ewakuować aktywistów Greenpeace'u z dachu ministerstwa
djsuq2z

- Policja przygotowuje się do ściągnięcia aktywistów Greenpeace z dachu - poinformował na Twitterze Greenpeace Polska. Od wczoraj trwa protest przyrodników na dachu Ministerstwa Środowiska. Wówczas działacze wywiesili baner, który miał być wyrazem protestu przeciwko planowanej wycince drzew na terenie Puszczy Białowieskiej.

- Zabezpieczamy teren i przygotowujemy się do bezpiecznego sprowadzenia na ziemię aktywistów z Greenpeace'u - powiedziała WawaLove podkom. Edyta Wisowska z Komendy Rejonowej Policji III.

Zapytaliśmy także o to, na czyj wniosek prowadzone będą działania mające na celu ściągniecie działaczy Greenpeacu z dachu Ministerstwa Środowiska. Nie uzyskaliśmy jednak odpowiedzi na to pytanie. Usłyszeliśmy tylko ponowne zapewnienie, że na razie policjanci zabezpieczają teren.

djsuq2z

Przed kilkoma godzinami aktywiści informowali na Facebooku, iż - po długiej i chłodnej nocy na dachu Ministerstwa Środowiska ponownie rozwiesiliśmy baner. Nasza ekipa aktywistów już 24 godziny protestuje przeciwko zwiększeniu wycinki w Puszczy Białowieskiej. Wszyscy są zmęczeni i zmarznięci, ale cały czas bardzo mocno zdeterminowani, żeby w imieniu setek tysięcy Polaków bronić naszego skarbu narodowego. Jak widać protest powoli będzie dobiegać końca, gdyż funkcjonariusze już zebrali się pod budynkiem Ministerstwa Środowiska.

Protest

Aktywistki i aktywiści Greenpeace'u, w imieniu wszystkich "Obrońców Puszczy", wspięli się wczoraj na Ministerstwo Środowiska i apelują o jedyny skuteczny ratunek dla Puszczy Białowieskiej, czyli objęcie całego jej obszaru parkiem narodowym.

Przeczytaj też: Protest Greenpeace'u trwa. Spędzili noc na dachu i ponownie wywiesili baner

djsuq2z

Podziel się opinią

Share
djsuq2z
djsuq2z