Trwa ładowanie...
d452gr1

Pilnie potrzebna krew. "Zapasy na poziomie krytycznym"

Apel Warszawskiego Centrum Krwiodawstwa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pilnie potrzebna krew. "Zapasy na poziomie krytycznym"
d452gr1

Warszawa stanowi centrum lecznicze Polski. To tutaj, oprócz mieszkańców, leczą się pacjenci z całego kraju. Dlatego też zapotrzebowanie na krew w naszym regionie jest szczególnie duże. W stołecznych szpitalach i klinikach lekarze każdego dnia ratują zdrowie i życie chorych. - Ta, często dramatyczna walka z czasem może być wygrana dzięki dostępności najcenniejszego i dotychczas niezastąpionego leku, jakim jest ludzka krew - czytamy na stronach Warszawskiego Centrum Krwiodawstwa. Tymczasem to jej właśnie brakuje.

- W chwili obecnej ilość zapasów magazynowych krwi zmniejszyła się do krytycznego poziomu - poinformowało Centrum Krwiodawstwa. - Krew do szpitali wydawana jest wyłącznie na ratunek życia. W tym właśnie momencie oddając krew można uratować komuś życie - informują lekarze.

W imieniu chorych, oczekujących na tę jedyną szansę powrotu do zdrowia oraz do swych rodzin Centrum prosi o zgłaszanie się do siedziby Centrum Krwiodawstwa przy ul. Saskiej 63/75 lub do miejsc poboru krwi na terenie Warszawy i woj. mazowieckiego.

d452gr1

Dawcą może zostać każda osoba ciesząca się ogólnym dobrym stanem zdrowia w wieku od 18-tu do 65-ciu lat. Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkostrawnym posiłku, wymagany jest też dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL. Szczegółowe informacje na temat możliwości oddania krwi zawarte są na tej stronie .

- Wszystkie osoby, które nie pozostają obojętne na ból i cierpienie bliźnich bardzo gorąco zapraszamy - apelują lekarze

Przeczytajcie też: Ważna prośba od ratowników*medycznych*

d452gr1

Podziel się opinią

Share
d452gr1
d452gr1