Trwa ładowanie...

Piotr Guział: "W zwróconej kamienicy mieszkanie kupiła córka Bronisława Komorowskiego"

Ciąg dalszy afery reprywatyzacyjnej. Tym razem atakuje radny, były burmistrz Ursynowa.

Share
Piotr Guział: "W zwróconej kamienicy mieszkanie kupiła córka Bronisława Komorowskiego"
duzttux

Warszawski radny Piotr Guział oczekuje od byłego prezydenta wyjaśnienia okoliczności zakupu mieszkania przez jego córkę. Zdaniem Piotra Guziała, transakcji towarzyszyły dziwne zbiegi okoliczności. Piotr Guział wyraził nadzieję, że sprawa wyjaśni się pozytywnie dla Bronisława Komorowskiego i jego rodziny.

- Wtedy byśmy wszyscy odetchnęli z ulgą, że jednak to nie jest tak, że dziwne transakcje spekulacyjne w Warszawie sięgają najwyższych szczytów władzy - mówił radny podczas brefingu pod bramą stołecznego ratusza. Wtedy też jego zdaniem "nie mielibyśmy przekonania", że ustawy reprywatyzacyjnej nie było przez tyle lat dlatego, że była zgoda elit państwa na to, żeby handlarze roszczeniami zarabliali kwoty liczone w setkach milionów.

Pytania Piotra Guziała dotyczą zwróconej w grudniu 2014 roku kamienicy na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Odolańskiej. Piotr Guział powiedział, że nie kwestionuje samego zwrotu, ale jako sygnał alarmowy potraktował nabycie w tej kamienicy udziałów przez Marzenę Kruk, siostrę mecenasa Roberta Nowaczyka - specjalisty od przejmowania warszawskich nieruchomości, w tym cennej działki przy Pałacu Kultury. Za kolejny sygnał uznał to, że mieszkanie kupiła tam 26 -letnia córka prezydenta, bez kredytu i bez księgi wieczystej. Zdaniem Piotra Guziała oznacza to wyjątkowe zaufanie do osoby sprzedającej.

duzttux

"Nie ma zbiegów okoliczności"

Radny zauważył, że kamienica tuż przed zwrotem przeszła gruntowny remont i jego zdaniem miasto tych pieniędzy nie odzyskało. Pytał czy kamienica została wyremontowana dlatego, że Marzena Kruk ma specjalne przywileje w Warszawie, czy dlatego, że miała w niej zamieszkać córka Bronisława Komorowskiego.

Według Piotra Guziała jego 18-letnie doświadczenie w samorządzie dowodzi, że w sprawach nieruchomości warszawskich nie ma zbiegów okoliczności. - Ja tego znam, ja znam tamtego, tu kupisz taniej, tu pomożemy, tu załatwimy, tu popchniemy, tak wygląda życie - wyjaśnił radny.

Podkreślił, że jeżeli takie towarzyskie załatwianie dotyczy najważniejszych osób w państwie, i kontrowersyjnej sprawy zwrotów nieruchomości, to wymaga wyjaśnienia samego byłego prezydenta, ponieważ mógł on mieć interes w tym, żeby "żeby sprawy działy się tak, jak się działy".

Piotr Guział był 2013 inicjatorem akcji zbierania podpisów pod referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz . Referendum było nieważne z powodu niskiej frekwencji. W 2014 roku kandydował na prezydenta Warszawy. Znany też jest z kontrowersyjnych wypowiedzi .

duzttux

Źródło: IAR

duzttux
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duzttux