ycipk-2ulddc

Piraci drogowi na dyplomatycznych tablicach

Najczęściej przepisy ruchu drogowego łamią dyplomaci z Libii. Za nimi plasują się Rosjanie i Amerykanie. Straż miejska publikuje najnowsze dane
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piraci drogowi na dyplomatycznych tablicach
ycipk-2ulddc

127 ujawnionych od początku roku przypadków niestosowania się do przepisów ruchu drogowego przez osoby posiadające immunitet dyplomatyczny, w tym tylko w marcu 46 przypadków. Natomiast w przypadku osób posiadających wykroczenia krajowe ujawniono w sumie 46 przypadków. Straż miejska publikuje najnowsze dane.

Czytaj więcej: Zabił kobietę. Nic nie można zrobić - ma immunitet

Najczęściej przepisy ruchu drogowego łamią dyplomaci z Libii. Za nimi plasują się Rosjanie i Amerykanie. Przestrzeganiem prawa nieszczególnie przejmują się również pracownicy placówek z Arabii Saudyjskiej, Ukrainy i Białorusi.

ycipk-2ulddc

Jednak dyplomaci przestaną być bezkarni. W styczniu MSZ porozumiało się z policją, strażą miejską oraz inspekcją transportu drogowego. Służby zaczną karać piratów drogowych na dyplomatycznych tablicach. Okazuje się, że w 62 państwach świata drogówki nie honorują immunitetów i wystawiają polskim dyplomatom mandaty. Tak dzieje się na przykład we Francji, Japonii, USA i Szwecji. Jeśli oni nie respektują naszych immunitetów, my ich dyplomatów możemy potraktować podobnie - uznało polskie MSZ.

Czytaj więcej: Zmusił do seksu. Nic nie można zrobić - ma immunitet

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ulddc

ycipk-2ulddc
ycipk-2ulddc