Trwa ładowanie...
dzeb0zv

Piraci drogowi na dyplomatycznych tablicach

Najczęściej przepisy ruchu drogowego łamią dyplomaci z Libii. Za nimi plasują się Rosjanie i Amerykanie. Straż miejska publikuje najnowsze dane
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piraci drogowi na dyplomatycznych tablicach
dzeb0zv

127 ujawnionych od początku roku przypadków niestosowania się do przepisów ruchu drogowego przez osoby posiadające immunitet dyplomatyczny, w tym tylko w marcu 46 przypadków. Natomiast w przypadku osób posiadających wykroczenia krajowe ujawniono w sumie 46 przypadków. Straż miejska publikuje najnowsze dane.

Czytaj więcej: Zabił kobietę. Nic nie można zrobić - ma immunitet

Najczęściej przepisy ruchu drogowego łamią dyplomaci z Libii. Za nimi plasują się Rosjanie i Amerykanie. Przestrzeganiem prawa nieszczególnie przejmują się również pracownicy placówek z Arabii Saudyjskiej, Ukrainy i Białorusi.

dzeb0zv

Jednak dyplomaci przestaną być bezkarni. W styczniu MSZ porozumiało się z policją, strażą miejską oraz inspekcją transportu drogowego. Służby zaczną karać piratów drogowych na dyplomatycznych tablicach. Okazuje się, że w 62 państwach świata drogówki nie honorują immunitetów i wystawiają polskim dyplomatom mandaty. Tak dzieje się na przykład we Francji, Japonii, USA i Szwecji. Jeśli oni nie respektują naszych immunitetów, my ich dyplomatów możemy potraktować podobnie - uznało polskie MSZ.

Czytaj więcej: Zmusił do seksu. Nic nie można zrobić - ma immunitet

dzeb0zv

Podziel się opinią

Share
dzeb0zv
dzeb0zv