Trwa ładowanie...
d32d0tt

PiS miażdży PO. Paweł Rabiej próbuje gasić pożar, ale dostaje reprymendę od szefa

Paweł Rabiej mocno namieszał. Powiedział, że jest zwolennikiem wprowadzenia adopcji dzieci w związkach partnerskich, ale dopiero po zaprowadzeniu innych zmian. Internauci, w tym prawicowi politycy, żywo zareagowali. Polityk uznał, że musi wytłumaczyć, co miał na myśli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy, dostał reprymendę od szefa
Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy, dostał reprymendę od szefa (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d32d0tt

Paweł Rabiej udzielił wyczerpującego wywiadu z "Dzienniku Gazecie Prawnej". Jednak szczególnie jedno zdanie zwróciło uwagę czytelników, polityków i internautów: " Nie jestem zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę, więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, a na koniec adopcję dzieci". Z powodu tych słów Rabiej stał się niekoniecznie chlubnym "bohaterem" mediów. Postanowił zareagować.

Według internautów tym wywiadem Rabiej szkodzi Koalicji Europejskiej. Na słowa Rabieja zareagowała między innymi rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "Wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej o adopcji dzieci przez pary homoseksualne szokują. To jest granica, której do tej pory nie przekraczano. Dla nas ochrona rodziny jest najważniejsza. Przypominam art.18 Konstytucji" - zaznaczyła w mediach społecznościowych.

d32d0tt

Prawicowy dziennikarz Jacek Karnowski ocenił, że "można tylko podziękować za szczerość". "Dziwi mnie tylko, że Rabiej tak otwarcie o tym mówi. Ale to dobrze, w ten sposób sami grzebią swój projekt" - ocenił z kolei Łukasz Warzecha.

Zobacz też: "Po moim trupie!". Patryk Jaki o karcie LGBT+

Reakcja

Rabiej odniósł się do komentarzy na temat jego wypowiedzi. "W związku z rozmową z red. Mazurkiem, w której padły pytania o życie osobiste, oświadczam, że moja odpowiedź na nie ma charakter wyłącznie prywatny. Nie jest ani stanowiskiem ratusza, ani Nowoczesnej, ani Koalicji Europejskiej. Podkreślałem - jestem w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny" - napisał na Twitterze.

d32d0tt

Mimo to, nie obyło się bez reprymendy prezydenta Warszawy. "Działaniom Warszawy przyświeca walka z brakiem tolerancji. Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi Pawłowi Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem" - podkreślił Rafał Trzaskowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32d0tt

Podziel się opinią

Share

d32d0tt

d32d0tt
d32d0tt