Trwa ładowanie...
d1kb3ih

Pisarz fantasy brutalnie zaatakował warszawską dziennikarkę. Czytelnicy niszczą teraz jego książki

„Właśnie wszystkie twoje książki, łachu, wyleciały do śmietnika"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pisarz fantasy brutalnie zaatakował warszawską dziennikarkę. Czytelnicy niszczą teraz jego książki
d1kb3ih

Pochodzący z Krakowa pisarz fantasy, redaktor, tówrca m.in. cyklu o Mordimerze, Arivaldzie, autor książki „Świat jest pełen chętnych suk” zabrał głos w sprawie ogólnopolskiego sporu na temat aborcji. Piekara zaatakował na Twitterze warszawska dziennikarkę i prezenterkę Dorotę Wellman. Wellman jest jedną z czołowych przedstawicielek postawy pro-choice

Piekara zasugerował, że temat aborcji jej nie dotyczy, ponieważ nikt nie będzie chciał z nią uprawiać seksu. „Popieram obecną ustawę o ochronie życia, a nie zły projekt "Ordo Iuris". Ale musiałbym zgłupieć, by protestować razem z czarnymi błaznami...” - napisał Piekara. W kolejnym wpisie na Twitterze zamieścił zdjęcie grupy nazistów w czarnych mundurach z Heinrichem Himmlerem na czele, komentując: „Oni lubili czarne parady zanim stało się to modne”

Po wpisie, na Piekarę spadła lawina negatywnych komentarzy. Jeden z jego czytelników w odpowiedzi zamieścił zdjęcie z płonącą książką jego autorstwa - „Sługa boży

. „Właśnie wszystkie twoje książki, łachu, wyleciały do śmietnika. Ordynarny cham i prawicowy prostak” - napisał inny użytkownik Twittera.

d1kb3ih

W odpowiedzi na ogrom krytycznych i wulgarnych komentarzy pod swoim adresem Piekara napisał: „Mój żart można uważać za kiepski, ale nie był wulgarny językowo. Komentujących go już nie stać na takie zachowanie...”

Dorota Wellman została niedawno ambasadorką akcji Kampanii Przeciw Homofobii, "Ramię w ramię po równość". - Mnie proszę Państwa gówno obchodzi, kto z kim sypia, tylko jakim jest człowiekiem. Czy ktoś jest gejem, czy lesbijką nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Jestem otwarta na to, że świat jest różnorodny - mówiła promując Kampanię.

Zahcęcają do udziału w Strajku Kobiet , mówiła: - Szanowne panie, jeśli możecie to weźcie udział w naszym kobiecym strajku. To pierwszy tego typu strajk kobiet w Polsce. Jeśli możecie zostawcie obowiązki służbowe i domowe, dajcie sobie tego dnia spokój. Było tak w Islandii, były sufrażystki i my damy radę. Ktoś chce decydować o naszym życiu, zdrowiu i o naszej prokreacji. My kobiety nie jesteśmy głupimi krowami, żeby ktoś za nas decydował. Pokażemy tym, którzy o nas decydują, na co nas stać. To będzie pierwszy raz, ale nie ostatni.

Do sprawy wpisu Piekary nie odniosła się.

d1kb3ih

Przeczytajcie też: Marihuana na działce należącej do męża Gronkiewicz-Waltz. "Ponad pół tysiąca krzewów"

d1kb3ih

Podziel się opinią

Share
d1kb3ih
d1kb3ih