Trwa ładowanie...
pkin
+1
Tomasz Jakubowski
10-06-2016 09:56

PKiN wypowiedział umowę najmu Muzeum Techniki. Powodem potężne długi

Zadłużenie placówki wynosi obecnie ponad 730 tys. zł.

PKiN wypowiedział umowę najmu Muzeum Techniki. Powodem potężne długi
d19sd4h
d19sd4h

Zarząd Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wypowiedział umowę najmu Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie. Powodem rozwiązania umowy były narastające, bardzo poważne zaległości finansowe muzeum wobec ZPKiN- poinformowała WawaLove.pl Ewelina Dudziak, rzeczniczka prasowa Zarządu Pałacu

Zarząd był zmuszony do podjęcia takiej decyzji z powodu zadłużenia NOT wobec ZPKiN, które wynosi obecnie ponad 730 tys. zł. - Suma wynika z wielomiesięcznych zaległości czynszowych - podkreśla Dudziak. I dodaje, że ani Muzeum, ani Naczelna Organizacja Techniczna nie przedstawiły też jak dotąd żadnej realnej perspektywy uregulowania swoich zaległości wobec Miasta Stołecznego Warszawy.

Tylko do końca września

Jak podkreśla rzeczniczka Zarządu PKiN-u, od wielu miesięcy prowadzono, także przy udziale władz Warszawy, rozmowy z przedstawicielami muzeum i NOT w celu znalezienia rozwiązania tej trudnej sytuacji. - Tym niemniej, w związku ze wzrastającym zadłużeniem placówki i brakiem możliwości znalezienia finansowania przez Muzeum, Zarząd Pałacu z żalem podjął decyzję o rozwiązaniu podpisanej w 1998 roku umowy - dodaje rzeczniczka.

Zarząd Pałacu Kultury i Nauki podkreśla, że jest spółką zarządzającą majątkiem miasta Warszawy, tj. budynkiem Pałacu Kultury i Nauki. - Dalsze tolerowanie narastającego zadłużenia Muzeum wobec Pałacu narażałoby na straty finansowe miasto Warszawę i wpływało negatywnie na sytuację finansowa spółki - wyjaśnia Dudziak

d19sd4h

Zgodnie z wypowiedzeniem Umowy Najmu z 29 kwietnia 1998 roku, w obecnej siedzibie w PKiN Muzeum Techniki i Przemysłu NOT będzie mogło mieścić się do 30 września 2016 roku.

Muzeum Techniki i Przemysłu NOT jest największą placówką muzealnictwa technicznego w Polsce. Istnieje od ponad 60 lat.

d19sd4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19sd4h