Trwa ładowanie...
d2x69q1

Plac Bankowy. "Strefa relaksu" przed ratuszem. "Warszawiacy śmieją się z betonowej plaży"

Warszawa zyskała nową "strefę relaksu". Na placu Bankowym pojawiły się drzewa i palety, na którym będzie można wypocząć na parkingu przed stołecznym ratuszem. Jednak nie wszystkim podoba się ten pomysł zagospodarowania terenu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plac Bankowy w Warszawie. Tak wygląda "strefa relaksu"
Plac Bankowy w Warszawie. Tak wygląda "strefa relaksu" (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
d2x69q1

W "strefie relaksu" pojawią się m.in. ławki i stoły. Skwer będzie otoczony zielenią, wodnymi mgiełkami. Na głodnych i spragnionych będzie czekać pawilon z jedzeniem, food truckami. Przed stołecznym ratuszem będą odbywać się koncerty oraz warsztaty ekologiczne.

- Projekt na placu Bankowym to test. Chcemy zobaczyć, jak mieszkańcy zareagują na tę zmianę. To jednak przede wszystkim potrzeba zwrócenia uwagi na to, że wszyscy mamy wpływ na miasto i jego klimat przez nasze codzienne zachowania związane z poruszaniem się po mieście, segregacją odpadów, dbałością o przestrzenie publiczne wokół nas – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Jest to jednak chwilowa inwestycja. "Strefa relaksu" będzie otwarta do 1 września. Jak będzie koszt tego przedsięwzięcia? Jak podaje warszawska "Gazeta Wyborcza" suma opiewa na 920 tys. złotych.

d2x69q1

Zobacz także: Tragiczne okoliczności zaginięcia 5-letniego Dawida. Policja użyła śmigłowca

– Zieleń i elementy małej architektury wykorzystamy później w innych lokalizacjach – powiedziała w rozmowie z gazetą Monika Komorowska, koordynatorka projektu Plac Bankowy z miejskiego biura architektury i planowania przestrzennego.

Radni PiS krytykują: kompromitacja

Jednak nie wszystkim podoba się ten pomysł. – Jestem jak najbardziej za strefą relaksu, ale w tym miejscu nie ma to sensu. Formuła sadzenia sztucznej zieleni przy ruchliwej, zakorkowanej drodze jest kompromitacją – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem warszawski radny PiS Jacek Ozdoba.

Inny warszawski radny z tego samego ugrupowania, Sebastian Kaleta opublikował garfikę, na której opublikował obietnice wyborczą Rafała Trzaskowskiego. "Warszawiacy śmieją się z betonowej plaży(ma kosztować 1mln zł‼) na Placu Bankowym,na której można odetchnąć spalinową bryzą,ale... w kampanii Trzaskowski obiecał tam utworzenie zielonego skweru i parkingu podziemnego. Cicho o możliwej realizacji" - napisał Kaleta na Twitterze (pis. oryg. - przyp. red.).

Żarty z inwestycji stroją też sobie internauci. Na Twitterze pojawiają się aluzje do filmu Miś. Wielka słomiana kukła z filmu Barei została wkomponowana w plac przez jednego z użytkowników portalu.

Źródło: Twitter

Plac Bankowy - udana metamorfoza?

Jak to wygląda teraz? Dostaliśmy zdjęcia za pośrednictwem dziejesie.wp.pl, na któych widać ustawione palety, stoły, donice z kwiatami. Na razie miejsce jest jeszcze puste, ale otwarcie "strefy relaksu" ma nastąpić już w weekend.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się
zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się
zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2x69q1

Podziel się opinią

Share

d2x69q1

d2x69q1