Trwa ładowanie...
d2z6flq

Plac Bankowy. "Strefa relaksu" przed ratuszem. "Warszawiacy śmieją się z betonowej plaży"

Warszawa zyskała nową "strefę relaksu". Na placu Bankowym pojawiły się drzewa i palety, na którym będzie można wypocząć na parkingu przed stołecznym ratuszem. Jednak nie wszystkim podoba się ten pomysł zagospodarowania terenu.
Share
Plac Bankowy w Warszawie. Tak wygląda "strefa relaksu"
Plac Bankowy w Warszawie. Tak wygląda "strefa relaksu"Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
d2z6flq

W "strefie relaksu" pojawią się m.in. ławki i stoły. Skwer będzie otoczony zielenią, wodnymi mgiełkami. Na głodnych i spragnionych będzie czekać pawilon z jedzeniem, food truckami. Przed stołecznym ratuszem będą odbywać się koncerty oraz warsztaty ekologiczne.

- Projekt na placu Bankowym to test. Chcemy zobaczyć, jak mieszkańcy zareagują na tę zmianę. To jednak przede wszystkim potrzeba zwrócenia uwagi na to, że wszyscy mamy wpływ na miasto i jego klimat przez nasze codzienne zachowania związane z poruszaniem się po mieście, segregacją odpadów, dbałością o przestrzenie publiczne wokół nas – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Jest to jednak chwilowa inwestycja. "Strefa relaksu" będzie otwarta do 1 września. Jak będzie koszt tego przedsięwzięcia? Jak podaje warszawska "Gazeta Wyborcza" suma opiewa na 920 tys. złotych.

d2z6flq

Zobacz także: Tragiczne okoliczności zaginięcia 5-letniego Dawida. Policja użyła śmigłowca

– Zieleń i elementy małej architektury wykorzystamy później w innych lokalizacjach – powiedziała w rozmowie z gazetą Monika Komorowska, koordynatorka projektu Plac Bankowy z miejskiego biura architektury i planowania przestrzennego.

Radni PiS krytykują: kompromitacja

Jednak nie wszystkim podoba się ten pomysł. – Jestem jak najbardziej za strefą relaksu, ale w tym miejscu nie ma to sensu. Formuła sadzenia sztucznej zieleni przy ruchliwej, zakorkowanej drodze jest kompromitacją – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem warszawski radny PiS Jacek Ozdoba.

d2z6flq

Inny warszawski radny z tego samego ugrupowania, Sebastian Kaleta opublikował garfikę, na której opublikował obietnice wyborczą Rafała Trzaskowskiego. "Warszawiacy śmieją się z betonowej plaży(ma kosztować 1mln zł‼) na Placu Bankowym,na której można odetchnąć spalinową bryzą,ale... w kampanii Trzaskowski obiecał tam utworzenie zielonego skweru i parkingu podziemnego. Cicho o możliwej realizacji" - napisał Kaleta na Twitterze (pis. oryg. - przyp. red.).

Żarty z inwestycji stroją też sobie internauci. Na Twitterze pojawiają się aluzje do filmu Miś. Wielka słomiana kukła z filmu Barei została wkomponowana w plac przez jednego z użytkowników portalu.

Źródło: Twitter

Plac Bankowy - udana metamorfoza?

Jak to wygląda teraz? Dostaliśmy zdjęcia za pośrednictwem dziejesie.wp.pl, na któych widać ustawione palety, stoły, donice z kwiatami. Na razie miejsce jest jeszcze puste, ale otwarcie "strefy relaksu" ma nastąpić już w weekend.

   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2z6flq

Podziel się opinią

Share
d2z6flq
d2z6flq