Trwa ładowanie...
d4ju348

Plac Teatralny ze strefą relaksu? Ma kosztować 2 miliony złotych

Plac Teatralny niczym plac Bankowy. Taki pomysł ma Robert Buciak ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze. Projekt zgłoszony przez aktywistę przeszedł pozytywną weryfikację i będzie rozpatrywany w najnowszej edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plac Teatralny. Nowy projekt strefy relaksu.
Plac Teatralny. Nowy projekt strefy relaksu. (East News, Fot: Krzysztof Chojnacki)
d4ju348

Pełna nazwa projektu to "Cztery letnie skwery na placu Teatralnym i ulicy Senatorskiej zamiast parkingów". Pomysłodawca strefy relaksu uważa, że takie punkty są potrzebne. - Podobnie jak na placu Bankowym, chcemy ustawić ławki, krzewy, hamaki, tak aby warszawiacy w każdej chwili mogli zrelaksować się w samym centrum stolicy - mówił Radiu Kolor Buciak.

Mieszkańcy pytani przez rozgłośnię o komentarz w sprawie projektu reagowali różnie. Zdania były podzielone. - Dla mnie osobiście taka strefa relaksu zawsze się przyda - odpowiada jedna z mieszkanek. Ktoś inny denerwuje się, że to pieniądze wyrzucone w błoto.

"Place są dla ludzi, miasto jest dla ludzi"

d4ju348

Autor projektu uważa, że infrastruktura miejska powinna w jak największym stopniu służyć warszawiakom. - Place są dla ludzi, miasto jest dla ludzi. Skoro są osoby, które chcą wypoczywać na placu Bankowym, to na pewno znajdą się osoby, które będą wypoczywać na placu Teatralnym - dodaje Buciak. Podkreśla, że okolice placu Teatralnego wyróżnia piękna architektura, która w połączeniu z zielenią, hamakami i punktami usługowymi mogłaby spowodować popularność miejsca wśród mieszkańców stolicy i turystów.

Strefa relaksu na placu Bankowym. East News
Strefa relaksu na placu Bankowym.

Na początku wakacji strefa relaksu powstała na placu Bankowym. Inwestycja wywołała wiele kontrowersji, ze względu na wątpliwą atrakcyjność, ograniczenie liczby miejsc parkingowych, a także duży koszt z budżetu miasta. Miejsce zaczęto określać "betonową plażą". Cały koszt strefy relaksu sięgnął prawie miliona złotych. Koszt realizacji pomysłu aktywisty Zielonego Mazowsza na placu Teatralnym miasto oszacowało na 1,94 miliona złotych.

d4ju348

Podziel się opinią

Share

d4ju348

d4ju348