Trwa ładowanie...

"Plac Wilsona" wśród najbardziej imponujących stacji metra na świecie

Dziennikarze CNN po raz kolejny zachwycają się żoliborską stacją

"Plac Wilsona" wśród najbardziej imponujących stacji metra na świecie
d3oplnh
d3oplnh

Listę 12 najbardziej imponujących stacji metra w Europie CNN publikowało już w lutym tego roku. Wtedy również brytyjscy dziennikarze zachwycali się żoliborską stacją. Stację otwarto do użytku 8 kwietnia 2005 roku. 7 kwietnia 2008 roku na konferencji „Metrorail” Plac Wilsona został uznany za najładniejszą stację metra na świecie, która powstała w ostatnich latach.

CNN po raz kolejny wspomina w swoim tekście o warszawskiej stacji, plasując ją wśród 17 najbardziej niezwykłych stacji kolejki podziemnej na świecie - obok Komsomolskaja w Moskwie (Rosja)
, Olaias w Lisbonie (Portugalia), Westminster w Londynie (Wielka Brytania), Khalid Bin Al Waleed w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), kilku stacji w Pyongyang (Korea Północna), czy Formosa Boulevard w Kaohsiung (Tajwan).

Po raz kolejny dziennikarze CNN wyrazili swoje przekonanie, że "Plac Wilsona" prawdopodobnie wybudowali... kosmici.

d3oplnh

Stacja Plac Wilsona powstała na Żoliborzu, koło ulicy Słowackiego.Otwarto ją do użytku 8 kwietnia 2005 roku. Projektantem generalnym stacji było biuro architektoniczne AMC - Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o. Stacja jest utrzymana w kolorach szarości i srebra. Na posadzce w okolicach schodów umieszczono ciekawą, kamienną mozaikę. We wnętrzu zestawiono ze sobą kamień, stal, szkło oraz polerowany, barwiony beton.

d3oplnh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oplnh