Trwa ładowanie...

Plac Zamkowy zmieni się w wielki trawnik!

Oaza zieleni w centrum miasta już w najbliższą niedzielę

Plac Zamkowy zmieni się w wielki trawnik!
d29dszq

W ostatnim dniu wakacji, 1 września, centrum stolicy stanie się zieloną oazą. Na placu Zamkowym będzie można wypoczywać i bawić się na wielkim trawniku, przygotowanym specjalnie na tę okazję. Odbędzie się tam kolejna edycja Pikniku z Klimatem, tym razem pod hasłem „Twoje życie – Twój klimat”.

W listopadzie Warszawa będzie gospodarzem największego wydarzenia związanego z ochroną klimatu – Konferencji ONZ ds. Zapobiegania Zmianom Klimatu (COP19). Tegoroczny Piknik z Klimatem nawiązuje m.in. do tego szczytu.

Idea, jaka przyświeca piknikowi od samego początku jest prosta: każdy z nas może przysłużyć się środowisku, jeśli tylko nieznacznie zmodyfikuje swoje codzienne nawyki. Warszawiacy chętnie uczestniczą w tym wydarzeniu. W tym roku mamy wyjątkową okazję do mówienia o klimacie i podkreślania tego, jak ważna jest świadomość ekologiczna - Warszawa będzie gościć przedstawicieli niemal wszystkich państw świata, którzy przyjadą na listopadowy szczyt ONZ – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

d29dszq

Piknik rozpocznie się o godz. 11:30. W trakcie imprezy będzie można porozmawiać z ekologami oraz badaczami przyrody, wziąć udział w zielonych konkursach i grach. O tym, czym jest dla nich dbanie o środowisko, opowiedzą m.in. Rafał Królikowski, Artus Barciś, Wanda Kwietniewska oraz Radosław Majdan. Jednym z tematów będą ekologiczne technologie, w tym tzw. zielone dachy, które już wkrótce mogą stać się częścią polskiej rzeczywistości tak, jak ma to miejsce w Szwajcarii. Instalowane na dachach ogrody mają wiele zalet – przyczyniają się do redukcji emisji CO2, zwiększenia efektywności energetycznej budynków, łagodzenia efektu „wysp ciepła”, poprawy retencji wód opadowych, odtworzenia siedlisk dla lokalnej flory i fauny utraconej przez zabudowę terenu.

W programie pikniku każdy znajdzie coś dla siebie - liczne quizy i rodzinne konkursy z nagrodami, warsztaty ekologiczne i plastyczne z odpadów i surowców wtórnych oraz wielkoformatowe gry planszowe i puzzle dla najmłodszych. Uczestnicy imprezy będą mogli łowić w imitacji stawu ciekawe informacje o organizmach, wykleić wielką kroplę wody, zjeść żywność przygotowaną w piecyku rakietowym. Na zwiedzających będą czekały liczne wystawy i instalacje artystyczne, prezentacje pojazdów z napędem przyjaznym dla środowiska oraz agrorezerwaty. Panie zainteresuje pokaz mody odzieży uszytej z naturalnych materiałów, panowie będą mogli spróbować swoich sił w *mistrzostwach w rozkręcaniu komputerów *- mówią organizatorzy. Na specjalnie przygotowanym telebimie można będzie obejrzeć filmy edukacyjne na temat zmian klimatu.

d29dszq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29dszq