Trwa ładowanie...

"Plan Filmowy" - kino letnie w Placu Zabaw

Kolejne darmowe kino pod chmurką!

"Plan Filmowy" - kino letnie w Placu Zabaw
d2wa84w
d2wa84w

Klub Plac Zabaw otwiera kino plenerowe! Co niedzielę będziemy mogli zobaczyć tam inny, dobry film. W programie m.in. dokumenty muzyczne, blok poświęcony współczesnym miastom czy blok najnowszych dokumentów z festiwalu Planete Doc.* Wszystko za darmo, tuż po zmroku o 21:30, w przyjemnych okolicznościach przyrody, tuż przy Łazienkach.*

To oczywiście nie pierwsze i nie jedynie kino pod chmurką w naszym mieście. Te wakacje wyjątkowo obrodziły w miejsca, gdzie możemy zobaczyć za darmo film na świeżym powietrzu. Cały sezon działa Kino Perła . Filmy, które przybliżą warszawski folklor można zobaczyć w Kinie pod Minogą . Popularne filmy, serię o Batmanie czy też przedwojenne melodramaty obejrzymy podczas seansów Filmowej Stolicy Lata . Swoje kino plenerowe przygotowało także Centrum Nauki Kopernik .

Cykl pokazów "Plan Filmowy" dla Placu Zabaw przygotowuje Lila Majchrzycka, która jest odpowiedzialna także za cykl "Najgorsze filmy świata" w Kinie Muranów oraz za imprezę cykliczną VHS Hell. Niedzielne, letnie seanse podzieliła na kilka bloków tematycznych:

- dokumenty muzyczne (od Islandzkiej sceny muzycznej - "BACKYARD"- po narodziny i śmierć kultowego i szalenie istotnego dla muzyki soulowej programu SOUL TRAIN, gdzie możemy zobaczyć całą plejadę gwiazd: J. Browna, Jackson 5, Arethę Franklin etc.)

d2wa84w

- blok poświęcony współczesnym miastom (od "Syndromu Weneckiego" o turystycznej Wenecji od której za spokojem i przed nieustannymi podwyżkami uciekają "rdzenni" mieszkańcy, przez "ZURBANIZOWANYCH", w których reżyser przygląda się największym metropoliom i zastanawia jaka jest przyszłość największych ludzkich skupisk, na dwóch rewelacyjnych dokumentach o Detroit i Łodzi w dobie ery poprzemysłowej kończąc)

- dzięki uprzejmości Festiwalu Planete Doc blok najnowszych dokumentów z festiwalu (w ramach cyklu będzie można zobaczyć m.in "Zamrażając Lód" i "Kto Cię uczył jeździć!?")

- przegląd fabuł od REBEL REBEL, czyli wyjątkowej selekcji niebanalnego kina, dla widza, którego cieszą przełamania klasycznego kina gatunkowego i którzy niezmiennie "umierają ze śmiechu" przy skeczach Monty Pythona.

- ostatnim cyklem PANORAMA, w której skład wchodzi kilka tytułów, które obecne były niedawno na dużym ekranie, a które warte są przypomnienia.

d2wa84w

W najbliższą niedzielę zobaczymy zaś film o... oponie. Film w reżyserii Quentina Dupieux z 2010 roku zostanie wyświetlony o 21:30 7 lipca. Autor i reżyser, filmowiec i kompozytor Quentin Dupieux (znany także jako producent muzyczny Mr Oizo) ujawnia swoją najdziwniejszą w branży filmowej wyobraźnię w prawdopodobnie jedynym na świecie filmie, którego głównym bohaterem jest zabójcza opona samochodowa posiadająca zdolności parapsychologiczne. Już po pierwszym pokazie w Cannes film zdobył status kultowego hitu.

Program kolejnych seansów znajdziecie na stronie wydarzenia .

d2wa84w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wa84w