Trwa ładowanie...

Plan rozbudowy linii tramwajowych według Patryka Jakiego

Kontrkandydat Rafał Trzaskowski przedstawił już propozycje dla przyszłości linii tramwajowych. Teraz przyszedł czas na Patryka Jakiego, który przedstawił 12 nowych tras tramwajowych. Jedną z propozycji jest tramwaj przez Trakt Królewski.

Plan rozbudowy linii tramwajowych według Patryka JakiegoŹródło: East News, fot: Mateusz Grochocki
ddim3uk
ddim3uk

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy zanim przedstawił swój program wyborczy zwrócił uwagę, jak przez ostanie 12 lat Hanna Gronkiewicz-Waltz rozwinęła sieć tramwajową. - Obowiązująca wersja Platformy Obywatelskiej, która rządzi Warszawą jest następująca "No, może metro budowaliśmy wolno, ale budowaliśmy tramwaje”. Policzyliśmy jak to było z tą budową tramwajów. O ile metra wybudowali ponad 9 km, to tramwajów w tym czasie 7,7 km. Jak widać, mają się czym chwalić, ok. 600 m rocznie - wyliczył Jaki.

- Chcemy dzisiaj pokazać film, jak Warszawa będzie wyglądać za ponad dekadę. Kiedy będą zrealizowane projekty komunikacyjne. Linie tramwajowe będą miały funkcje dopełniającą do proponowanych przez nas linii metra. Tak, żeby to współtworzyło jeden wspólny system - tłumaczył kandydat.

Pierwsza zaprezentowana linia, to tramwaj na Tarchomin, który będzie połączony z linią na Żerań. Kolejna linia pojedzie od ronda Żaba, wzdłuż cmentarza Bródnowskiego, na Zieloną Białołękę w rejon Skarbka z Gór oraz na obwodnicy Pragi od ronda Żaba na Grochów i dalej na Gocław.

ddim3uk

- To oznacza, że nie trzeba będzie za każdym razem przejeżdżać przez most Śląsko-Dąbrowski albo Poniatowskiego, aby poruszać się miedzy dzielnicami. Ta linia w pewnym stopniu jest zaplanowana, natomiast chcemy ją rozwinąć - powiedział Michał Grodzki, burmistrz Bemowa. Zaprezentował jeszcze linie na Wilanów, Sielece i Siekerki.

Zagłębie biurowe

- Mamy coś czego nie mogliśmy pominąć, czyli mocniejsze skomunikowanie "Mordoru". Te plany oczywiście są , ale my ich nie porzucamy. Ze stacji metro Wilanowska pod galerię Mokotów. Linia rozprowadzona tak, żeby połączyć z węzłem przy zajezdni Woronicza - tłumaczył Michał Grodzki.

Tramwaj do Raszyna

- Będziemy musieli bardzo mocno współpracować z gminą Raszyn. Natomiast spowoduje to, że samochodów z Raszyna i okolic będzie mniej przepychać się do centrum, czy zastawiać Ochotę i blokować miejsca mieszkańcom Warszawy - ocenił burmistrz. Dodał, że linia pojedzie z Okęcia.

Kolejna propozycja, która jest już realizowana, to trasa z Woli przez Ochotę na Wilanów. Ponadto linia na Odolany połączona z obecnymi liniami po ulicy Kacprzaka. Michał Grodzki zapowiedział również budowę zajezdni tramwajowej na Odolanach.

Przedstawiono również przedłużenie linii tramwajowej z pętli Marymont Potok na osiedle Ruda.

ddim3uk

Ostatnią propozycją sztabu Patryka Jakiego jest tramwaj przez Trakt Królewski. - Na co dzień możemy spotkać ruch autobusowy, który demoluje to miejsce. Salon Warszawy, po którym obecnie pchną autobusy, bo muszą zdążyć i dojechać na miejsce w odpowiednim czasie. Twierdzimy, że mógłby to być tramwaj, który jest elegancki i może wozić także turystów - przekonywał Grodzki.

Zobacz także: Żona Patryka Jakiego na konwencji PiS. Dominik Tarczyński odpiera zarzuty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddim3uk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddim3uk