Trwa ładowanie...
d29tj7l

Plantacja marihuany w zakładzie pogrzebowym

Worki z suszem przechowywano wraz ze zwłokami kobiety
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plantacja marihuany w zakładzie pogrzebowym
d29tj7l

Zlikwidowana plantacja marihuany, zabezpieczone ponad 4,5 kg suszu, zabezpieczone ponad 35 tysięcy złotych, a wszystko w... zakładzie pogrzebowym. Stołeczni policjanci uzyskali informację, że zakład ten poza swoimi standardowymi zadaniami zajmuje się także uprawą marihuany.

Funkcjonariusze wraz kolegami z wydziału do zwalczania przestępczości narkotykowej weszli na teren posesji. Podczas przeszukania pomieszczeń odkryli plantację marihuany zorganizowaną w garażu. Obok w pomieszczeniu była prowizorycznie zorganizowana chłodnia, w której były zwłoki kobiety. Obok ciała policjanci znaleźli worek z kilkoma kilogramami gotowej wysuszonej marihuany. Policjanci zabezpieczyli zarówno sprzęt służący do prowadzenia plantacji, jak i ponad 4,5 kilograma marihuany. Taką ilość można poporcjować na ponad 9 tysięcy działek.

Funkcjonariusze ujawnili również nielegalne przyłącze służące do kradzieży energii elektrycznej.

d29tj7l

O zwłokach kobiety przechowywanych w garażu policjanci powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który po kontroli potwierdził nieprawidłowość przechowywania ciała i ukarał właściciela zakładu mandatem.

Oprócz 51-letniego właściciela zakładu pogrzebowego, policjanci zatrzymali również jednego z pracowników – 35-letniego Krystiana J., podejrzanego o pomoc w przestępczym procederze. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Ponadto Witold W. usłyszał zarzut kradzieży energii elektrycznej. Policjanci zabezpieczyli od obu mężczyzn ponad 35 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Obaj zostali objęci policyjnym dozorem.

Zobacz także: 1100 działek marihuany, 390 działek kokainy i próba przekupienia policjantów

d29tj7l

Podziel się opinią

Share

d29tj7l

d29tj7l