Trwa ładowanie...

Plateaux Festival 2012 - festiwal form audiowizualnych

Festiwal przenosi się do Warszawy z Bydgoszczy

Share
Plateaux Festival 2012 - festiwal form audiowizualnych
dh97kyv

W ten weekend odbędzie się w Warszawie Plateaux Festival 2012 - festiwal form audiowizualnych. Plateaux Festival to synteza dźwięku i obrazu, zespolonych nowoczesną technologią - mówią organizatorzy - to także niezwykle uznane na świecie nazwiska sceny elektronicznej. W tym roku festiwal koncentruje się też na współczesnych sposobach percepcji przestrzeni miejskiej. Dwie poprzednie edycje festiwalu odbyły się w Toruniu i Bydgoszczy, od tego roku wydarzenie gości w Warszawie. 3. edycja festiwalu form audiowizualnych Plateaux Festival odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2012 roku w Warszawie – w Muzeum Narodowym, Cafe Kulturalnej oraz 1500 m2 do wynajęcia. Część działań będzie realizowana także w otwartej przestrzeni miejskiej. Na festiwalu wystąpią m.in.:

Terre Thaemlitz / DJ Sprinkles – wybitny twórca muzyki elektronicznej, autor szeregu przełomowych albumów dla tego gatunku, szeroko podejmujący wątki płci, transgresji, tematyki LGBT, związany z kultową wytwórnią Mille Plateaux; jego koncert fortepianowy otworzy festiwal;

dh97kyv

Oval – legenda i współtwórca ruchu clicks’n’cuts, wydane jeszcze w połowie lat 90-tych albumy ukształtowały eksperymentalną elektronikę; 10 lat później Oval nadal re-definiuje połączenie muzyki, technologii i danych binarnych;

Cosmin TRG – młoda, ale uznana już gwiazda młodszego pokolenia; debiutancki album „Simulat” szturmem wdarł się w post-klubową przestrzeń muzyczną, czyniąc z Cosmina jednego z najciekawszych i najbardziej oryginalnych twórców poszukującej tanecznej elektroniki.

Bogaty program koncertowy uzupełniają bloki dyskusyjne z udziałem uznanych prelegentów (wszystkie w języku angielskim, organizowane we współpracy z Planete+ oraz magazynem Glissando). Pokazane zostaną także filmy: „Megacities”, jeden z najciekawszych dokumentów Michaela Glawoggera, wielokrotnie nagradzane „Śmietnisko” Lucy Walker, „Nieściszalni” duetu O. Simonsson, J. S. Nilsson i kultowy „Decoder” Klausa Maecka.

Jedną z największych atrakcji Plateaux Festival będzie "Hałasorelaksator" - nowatorski mebel akustyczny, który na czas festiwalu stanie w głównym holu warszawskiego Muzeum Narodowego, a być może na stałe wpisze się w jego wystrój. Można go oglądać przez cały czas trwania wydarzenia w godzinach otwarcia muzeum, bez konieczności kupowania biletu do Muzeum (za okazaniem biletu lub opaski festiwalowej).

dh97kyv

Ramowy program festiwalu:

Piątek, 16 listopada // Muzeum Narodowe w Warszawie: wernisaż mebla akustycznego „Hałasorelaksator” połączony z koncertem Terrego Thaemlitza + „afterparty” w Cafe Kulturalna z premierowym występem live Plucked Bros & Pleq // koncert otwarcia - 30 PLN, afterparty – wstęp wolny.

Sobota, 17 listopada // 1500m2 do wynajęcia: wieczór audiowizualny z udziałem Christophera Willitsa, Terre Thaemlitza oraz Ovala w sali teatralnej; noc - dźwięki serwowane przez DJ Sprinklesa, Cosmina TRG, Salvę, Le K, An on Bast, Ptr 1, Fau & Deam, MustNotSleep + wizualizacje: Adat i Elektro Moon // do 23:30 (w tym na część wieczorną) wstęp - 25 PLN, po tej godzinie bilety - 35 PLN.

Niedziela, 18 listopada // Cafe Kulturalna: występy Frozen Bird oraz Normal Bias // bilet - 20 PLN

dh97kyv

Podziel się opinią

Share
dh97kyv
dh97kyv