Trwa ładowanie...
d4by8zr

Płyta z piosenkami ABBY wydana przez Teatr Roma pokryła się platyną

"Roma" wystawiła już ponad 200 przedstawień musicalu "Mamma mia".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Płyta z piosenkami ABBY wydana przez Teatr Roma pokryła się platyną
d4by8zr

Polskie wersje hitów ABBY z musicalu "Mamma mia" okazały się bestsellerami. Płyta wydana przez Teatr Muzyczny "Roma" po upływie niespełna trzech miesięcy otrzymała status platynowej. Sukces warszawskiej sceny muzycznej potwierdził Związek Producentów Audio Video.

Premiera musicalu "Mamma mia" z utworami popularnego szwedzkiego zespołu ABBA odbyła się 21 lutego 2015 roku. Obecny na premierze członek grupy - Björn Ulvaeus z wielkim uznaniem odniósł się do polskiej wersji spektaklu. Przedstawienie w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego zyskało uznanie krytyków i zgromadzonej publiczności. Musical ze słynnymi songami grany jest siedem razy w tygodniu i każdorazowo wypełnia salę Teatru Roma. Do grudnia 2015 roku zagrano już 200 przedstawień.

Hity ABBY po polsku

d4by8zr

Teatr po długich negocjacjach uzyskał zgodę na nagranie płyty z piosenkami legendarnej grupy. W ten sposób powstały 24 songi z polskimi wersjami wielkich hitów. Krążek przypadł do gustu publiczności i zaledwie po trzech miesiącach pokrył się platyną. Aktorzy "Romy" zaśpiewali na nim m.in. tak popularne utwory jak: "Dancing Queen", "Super Trouper", "The Winner Takes It All" czy "Waterloo". Za tłumaczenie na jęz. polski odpowiadał Daniel Wyszogrodzki, za stronę muzyczną zaś, Jakub Lubowicz i Włodzimierz Kowalczyk

Płyta zawiera wokale Anny Sroki-Hryń, Janusza Krucińskiego, Zofii Nowakowskiej, Beaty Olgi Kowalskiej i Dariusza Kordka.
Krążek w cenie 40 zł można nabyć w kasie Teatru Muzycznego "Roma", na stronie www.teatrroma.pl, lub w salonach sieci Empik.

Przeczytaj też: 4-latek pod opieką pijanej matki. Dziecko trafiło do szpitala

d4by8zr

Podziel się opinią

Share
d4by8zr
d4by8zr