Trwa ładowanie...

Po pożarze w metrze - będą dodatkowe testy Inspiro

Na pełne wnioski trzeba zaczekać do zakończenia prac specjalnej komisji
Share
Po pożarze w metrze - będą dodatkowe testy Inspiro
d4bn746

Będą dodatkowe testy pociągów Inspiro po pożarze, do którego doszło 17 listopada br. Podczas spotkania w nowym pociągu Inspiro, które zorganizowała Ewa Gawor, dyrektor miejskiego biura bezpieczeństwa - Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się wczoraj z przedstawicielami metra, straży pożarnej i policji.

Zobacz również: Pożar Inspiro - amatorski film [WIDEO]

Na pełne wnioski trzeba zaczekać do zakończenia prac komisji, która bada przyczyny pożaru. Urzędnicy chcą wkrótce przeprowadzić na każdej stacji metra testy systemu oddymiania, aby mieć pewność, że wszystko działa poprawnie. Wciąż niewyjaśnione pozostaje, dlaczego kołowrotki w bramkach wyjściowych na stacji Politechnika nie opuściły się automatycznie. Mogło to być związane z małą liczbą pasażerów, którzy znajdowali się na peronie, gdy rozpoczęła się ewakuacja.

Pożar wybuchł w jednym z wagonów najnowszego składu Inspiro, gdy dojeżdżał on do stacji Metro Politechnika. Pociąg kursował dopiero od miesiąca. Na miejsce pożaru przyjechały cztery wozy straży pożarnej oraz kilka karetek pogotowia. Ewakuowano 150 osób. Gryzący dym zaszkodził pięciu pasażerom kolejki, zostali oni przewiezieni do szpitala.

d4bn746

Zobacz również: Warszawscy artyści w metrze [WIDEO]

****

d4bn746

Podziel się opinią

Share
d4bn746
d4bn746