Trwa ładowanie...
d1np9gb

Po raz 58. powalczą "O szablę Wołodyjowskiego"

Na świecie nie ma drugiego turnieju z cyklu Pucharu Świata z tak długą tradycją!
Share
Po raz 58. powalczą "O szablę Wołodyjowskiego"
d1np9gb

W sobotę i niedzielę, 17-18 maja, odbędzie się 58. edycja turnieju „O szablę Wołodyjowskiego”. W tegorocznych zawodach zmierzy się ze sobą ponad stu czołowych szermierzy z dwudziestu pięciu krajów, w tym dwunastu Polaków.

Turniej „O szablę Wołodyjowskiego” jest rozgrywany od pięćdziesięciu lat. Na świecie nie ma drugiego turnieju z cyklu Pucharu Świata z tak długą tradycją. Od roku 1955 zawodnicy tylko raz nie stanęli na starcie - w sezonie 2002. Przez pierwsze siedem lat, o szablę Małego Rycerza rywalizowały tylko drużyny. Dopiero od roku 1963 zaczęto wyłaniać również zwycięzców indywidualnych. W ciągu ostatnich 15 lat rywalizacja zespołowa tylko niekiedy towarzyszyła zmaganiom najlepszych szablistów świata. Działo się tak, kiedy FIE Międzynarodowa Federacja Szermiercza nadawała zawodom rangę Grand Prix.

Zobacz także: II Dzień Cichociemnych - piknik militarno-historyczny

d1np9gb

Eliminacje odbędą się w hali Areny Ursynów przy ul. Pileckiego 122, natomiast finał turnieju w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4). Wstęp na zawody jest bezpłatny. Podczas gali finałowej liczba miejsc na widowni jest ograniczona.

sobota, 18 maja:
• godz. 11.00 - rozpoczęcie eliminacji - Arena Ursynów (ul. Pileckiego 122)

niedziela, 19 maja:
• godz. 10.00 - drugi dzień eliminacji z udziałem 64 najlepszych zawodników - Arena Ursynów (ul. Pileckiego 122)
• godz. 10.00 - rozpoczęcie turnieju integracyjnego na wózkach - Arena Ursynów (ul. Pileckiego 122)
• godz. 17.30 - Gala finałowa turnieju głównego oraz turnieju integracyjnego - siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)

Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!

d1np9gb

Podziel się opinią

Share
d1np9gb
d1np9gb