Trwa ładowanie...
d4etgi0

Po raz piąty wybierzemy najpiękniejszą trans Polkę

Wydarzenie odbędzie się 4 lipca w stołecznym teatrze Druga Strefa przy Magazynowej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po raz piąty wybierzemy najpiękniejszą trans Polkę
d4etgi0

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Trans-Fuzja działająca na rzecz praw osób transpłciowych, w czterech głównych obszarach: kultury, edukacji, wsparcia oraz rzecznictwa. W wydarzeniu weźmie też udział gwiazda drag queen Kim Lee. V Ogólnopolskie Wybory Miss Trans różnią się od pozostałych pod tym względem, iż po raz pierwszy impreza nie odbędzie się w komercyjnym klubie a na deskach teatru . Konkurs ma docelowo sprzyjać stworzeniu warunków do równego korzystania z praw i przywilejów, przypisanych wszystkim ludziom. Poza tym po prostu pokazać społeczeństwu, że można się dobrze bawić. W wyborach wystartują osoby transpłciowe o kobiecym wizerunki oraz ekspresji.

Ideą stworzenia takiego konkursu było przełamanie społecznych barier, w postrzeganiu osób transpłciowych. Pierwsze polskie wybory miały miejsce w 2011r. w klubie Le Garage. Od początku są one wzorowane na wielu podobnych imprezach, odbywających się w innych krajach m.in. Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Jak będzie wyglądał sam przebieg konkursu ?

Otóż, wszyscy biorący udział w wyborach zaprezentują się w dwóch wyjściach: strojach codziennych i wieczorowych. Każdy będzie musiał powiedzieć kilka słów o sobie, a także odpowiedzieć na często podchwytliwe pytania jury. Do ścisłego finału przejdzie najlepsza piątka, spośród której zostanie wyłoniony zwycięzca.

Przeczytajcie też: Nowe wideo Wardęgi. "Jurassic World Dinosaurs Prank"

d4etgi0

Podziel się opinią

Share
d4etgi0
d4etgi0