WP

Po Warszawie jeździ się najwolniej. Korki paraliżują stolicę

Czy warszawiacy zamienią samochody na komunikację miejską?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po Warszawie jeździ się najwolniej. Korki paraliżują stolicę
WP

Dokładnie 41 kilometrów na godzinę - z taką średnią prędkością poruszają się samochody jeżdżące po Warszawie. Serwis korkowo.pl opublikował właśnie raport o miastach, w których jeździ się najwolniej. Niechlubne pierwsze miejsce zajmuje właśnie stolica Polski - informuje RDC.

Ten wynik nie dziwi eksperta do spraw transportu - Adrian Furgalskiego z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. - Nieważne, czy buduje się nowe arterie, czy poszerza obecne - korki będą - przyznaje w rozmowie z RDC.

- Miasto nie jest z gumy, nie można codziennie oddawać kolejnego mostu, kolejnego fragmentu obwodnicy, natomiast kazdego dnia rejestrują się kolejne samochody. Obecnie, Polacy w dużym mieście znoszą stanie w korkach, narzeka na to, ze musi w nich stać, ale bardzo trudno jest mu się przesiąść do komunikacji miejskiej - mówi Adrian Furgalski.

WP

 

Podziel się

Zamienić samochód na komunikację

Mieszkańcy Warszawy, którzy zdecydowali się zamienić samochód na autobus czy metro, są zadowoleni. - Choć w godzinach szczytu jest tłoczno, to na pewno szybciej - mówią. - Teraz jeżdżę komunikacją, natomiast kiedyś jeździłem samochodem. Stwarza to mniej korków na ulicy - mówi rozmówca RDC.

WP

Na kolejnych miejscach w rankingu miast, po których jeździ się najwolniej, uplasowały się Łódź i Poznań.

Źródło: (rdc/korkowo.pl)

Przeczytaj też:  Zamach w Nicei. Warszawiacy oddają hołd pod ambasadą Francji [ZDJĘCIA]

Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP