Trwa ładowanie...

Pobiegnij i pomóż: Warszawa Business Run

Bieg na dystansie zaledwie 3,8 km może odmienić czyjeś życie

Pobiegnij i pomóż: Warszawa Business Run
d2qpto6
d2qpto6

W niedzielę, 14 września, wokół Stadionu Narodowego odbędzie się wyjątkowy, charytatywny bieg sztafetowy Warszawa Business Run, dzięki któremu Łukasz Trendel ma szansę otrzymać nową protezę nogi. Wciąż trwają zapisy na to wydarzenie.

Od momentu rozpoczęcia rejestracji zgłosiło się już blisko 1200 chętnych by pomóc odmienić czyjeś życie. Limit uczestników biegu to 2000 osób. Każdy nowy biegacz to dodatkowa złotówka na koncie fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty” i większa szansa na to, że oprócz Łukasza Trendla nową protezę otrzymają także inni jej podopieczni.

– Warszawa Business Run jest kolejnym biegiem organizowanym w stolicy, ale pierwszym dzięki któremu warszawiacy mogą tak aktywnie włączyć się w pomoc drugiemu człowiekowi. Jestem pełen nadziei, że w przyszłym roku reprezentacja stolicy będzie liczyła nie dwa, ale pięć tysięcy uczestników – powiedział podczas konferencji dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy Janusz Samel.

d2qpto6

To pierwsza stołeczna edycja imprezy, która w ramach Poland Business Run odbędzie się 14 września. Oprócz Warszawy wystartuje jednocześnie w pięciu miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Łodzi i Poznaniu. W ramach Poland Business Run w tych pięciu miastach łącznie weźmie udział około 12.000 biegaczy.

Do uczestnictwa w warszawskim biegu zaproszeni są w pierwszej kolejności pracownicy firm i organizacji z Warszawy i regionu. By wziąć udział w imprezie wystarczy przez stronę internetową biegu www.warszawabusinessrun.pl zarejestrować drużynę złożoną z pięciu osób i dokonać opłaty startowej, w wysokości 50 zł netto od osoby (61,50 zł brutto). Dystans do pokonania dla jednego uczestnika pięcioosobowej sztafety w Warszawie wynosi 3,8 km i jest osiągalny absolutnie dla każdego.

W każdym mieście bieg dedykowany jest konkretnej osobie, zamieszkującej w danym regionie. Łukasz Trendel, dla którego pobiegnie Warszawa, stracił nogę w wyniku wypadku w 2006 roku. Od 2012 roku Łukasz chodzi na protezie tymczasowej, którą wielokrotnie samodzielnie naprawiał – skręcając, klejąc czy spawając kolejne rozpadające się części. Mimo fatalnej sytuacji ortopedycznej Łukasz pracuje w jednej z myjni samochodowych w Warszawie. To właśnie dzięki swojej pracy trafił pod opiekę Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty” – gdzie poruszona jego historią klientka zadzwoniła z prośbą o pomoc dla niego. Jeśli uda się zebrać środki, jakie zapewnią Łukaszowi nową protezę, Fundacja oraz Organizatorzy imprezy w Warszawie wybiorą kolejną osobę, która otrzyma wsparcie dzięki funduszom zabranym podczas Warszawa Business Run 2014.

Dla tych którzy chcą dobrze przygotować się do biegu (i nie tylko) organizatorzy przygotowali bezpłatne, otwarte dla wszystkich sesje treningowe. Odbywają się one aż pięć razy w tygodniu w różnych częściach stolicy, m.in. na Polu Mokotowskim, na Powiślu czy też na stadionie przy Agrykoli. Prowadzone przez profesjonalnych trenerów realizowane są w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i niedziele do czwartku, 11 września. Więcej informacji na temat godzin i miejsc treningu można znaleźć tutaj .

d2qpto6

Warszawa Business Run to nie tylko zawodnicy, którzy biegną aby pomóc, to również wolontariusze, bez których nie ma mowy o sukcesie tego wydarzenia. Potrzebne jest wsparcie zarówno podczas biegu jak i przygotowań do niego. Wszyscy chętni pomóc organizatorom proszeni są o kontakt pod adresem wolontariat@warszawabusinessrun.pl (z podaniem imienia, nazwiska, numeru kontaktowego, rozmiar koszulki oraz zakresu (daty, godziny) wolontariatu, w który mogą się włączyć). Wszystkie informacje na temat wolontariatu dostępne są tutaj .

d2qpto6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qpto6