Trwa ładowanie...

Pobili Egipcjanina, bo nie chciał im sprzedać kanapki. Ruszył proces

4 mężczyźni pobili obywatela Egiptu. W Sądzie Rejonowym dla Warszawy - Mokotowa ruszył proces oskarżonych w tej sprawie.

Share
Pobili Egipcjanina, bo nie chciał im sprzedać kanapki. Ruszył proces
d1j9yon

Przed warszawskim sądem ruszył proces czterech mężczyzn oskarżonych o pobicie obywatela Egiptu. Obcokrajowiec był pracownikiem jednego z warszawskich lokali gastronomicznych. Został pobity przez wspomnianych mężczyzn, gdy odmówił sprzedania im kanapki. Napastnikom grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do napadu doszło na początku listopada 2015 r. Mohamed Reda Abdelaal Hasan był pracownikiem lokalu przy Al. Wilanowskiej; zaatakowało go kilka osób (cztery z nich trafiły na ławę oskarżonych). Doznał szeregu urazów m.in. twarzoczaszki; był bity po głowie, plecach, nogach - także metalowym krzesłem.

We wtorek w sądzie stawiło się trzech oskarżonych: Jarosław P., Adam K. i Kamil M. Na rozprawę nie przyszedł Paweł M., który nie przyznaje się do winy. Dwaj z oskarżonych – Jarosław P. i Adam K. przyznali się do winy, chcą dobrowolnie poddać się karze. Kamil M. również się nie przyznaje, utrzymuje, że "jedynie zapobiegał awanturze i wyprowadził z restauracji" biorących udział w bójce kolegów.

"Nie byłem w stanie się bronić"

Egipcjanin relacjonując całe zajście, mówił, że w chwili napadu w lokalu był sam. Podkreślił, że do pobicia doszło po tym, jak wyprosił z restauracji pijanego klienta (mówił, że nie pamięta danych, wskazał jednak na Adama K. - PAP). K. miał być agresywny i wulgarny; zwrócił się do niego "czarnuchu" i zażądał zrobienia kanapki.

d1j9yon

"Wyszedł z lokalu i po chwili wróciło z nim kilka osób" - mówił pokrzywdzony. Jak dodał, wtedy został zaatakowany. Napastnicy zaczęli go bić i demolować lokal. "Wszystko działo się bardzo szybko. Mieli przewagę. Nie byłem się w stanie bronić; dopiero kiedy wziąłem do ręki długi nóż i w czasie szamotaniny jeden z nich został ranny w rękę, uciekli" - powiedział.

Zastraszanie

Dodał, że po pobiciu był zastraszany, więc musiał zmienić miejsce pracy. - Przychodzili różni ludzie, pytali, kiedy pracuję, w dzień czy w nocy. Mówili mi, że wrócą. Nie chciałem problemów, bałem się. Jestem w Polsce od 2009 r., to była chyba pierwsza taka trudna sytuacja, jaka spotkała mnie w tym kraju - podkreślił.

Adam K. przed sądem zapewniał, że jego zachowanie było efektem wypitego alkoholu; przepraszał swoją ofiarę, podkreślał, że jest mu wstyd. Zarówno on jak i Jarosław P. zapewniali, że całe zajście nie miało podłoża rasistowskiego, a do incydentu doszło tylko dlatego, że pokrzywdzony nie chciał sprzedać kanapki.

Źródło: (PAP/KL)

d1j9yon
d1j9yon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j9yon
d1j9yon