Trwa ładowanie...
d1h3yua
rekord

Pobili rekord Guinnessa w Warszawie. Rozwinęli liczbę pi

W ustanawianiu rekordu wzięło udział 627 uczestników. Z cyframi w rękach stanęli obok siebie na Bulwarach Wiślanych i utworzyli najdłuższe "żywe" rozwinięcie liczby pi. Wcześniejszy rekord należał do Włochów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy rekord Guinnessa w rozwinięciu liczby pi ustanowiono w 2016 roku w Omanie
Pierwszy rekord Guinnessa w rozwinięciu liczby pi ustanowiono w 2016 roku w Omanie (mat prasowe, Fot: Materiały prasowe)
d1h3yua

14 marca obchodzono Światowy Dzień Liczby Pi, która w przybliżeniu wynosi 3,14, a miejsca po przecinku można rozwijać w nieskończoność. To właśnie zainspirowało organizatorów wydarzenia do utworzenia najdłuższego "żywego rozwinięcia" liczby. Uczestnikami w większości były dzieci ze szkół podstawowych, nauczyciele i wolontariusze.

- Podziwiamy wytrwałość wszystkich bijących rekord, którzy mimo padającego deszczu zachowali entuzjazm i dyscyplinę, której wymagało to przedsięwzięcie – mówiła Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji, organizator imprezy.

Na ostateczne potwierdzenie wpisu rekordu do Księgi Guinnessa trzeba poczekać do trzech miesięcy.

d1h3yua

Rekordy

Pierwszy rekord Guinnessa w rozwinięciu liczby pi ustanowiono w 2016 roku w Omanie. Wtedy w happeningu wzięło udział 259 uczniów. Ich wyczyn został pobity rok później przez 520 mieszkańców włoskiego miasteczka Todi.

Wydarzenie nad Wisłą towarzyszyło Piknikowi Matematycznemu w Centrum Nauki Kopernik, które podsumowało ubiegłoroczną edycję programu grantowego mPotęgi.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

*Przeczytaj też: "Rosną" schody na pl. Piłsudskiego. Trwa budowa pomnika smoleńskiego *

d1h3yua

Podziel się opinią

Share

d1h3yua

d1h3yua