Trwa ładowanie...
d46fcps

Pociągiem z Warszawy nad Zalew Zegrzyński? Połączenie powróci po 25 latach

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na projekt oraz remont trasy Wieliszew – Zegrze. Prace mają zakończyć się w 2022 roku, a ich koszt szacowany jest na ponad 34 mln zł. Dzięki temu po otwarciu linii będzie mogli dojechać pociągiem z Warszawy nad Zalew Zegrzyński
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Pojedziemy pociągiem z Warszawy nad Zalew Zegrzyński / foto ilustracyjne
Warszawa. Pojedziemy pociągiem z Warszawy nad Zalew Zegrzyński / foto ilustracyjne (Facebook, Fot: PKP Polskie Linie Kolejowe SA)
d46fcps

- Po 25 latach przywracamy połączenia pasażerskie z Warszawy do Zegrza. To kolejna trasa, która zwiększy możliwości komunikacyjne w aglomeracji warszawskiej. Projekty z Krajowego Programu Kolejowego tworzą lepszą i sprawniejszą kolej, co przekłada się na ułatwienie codziennych dojazdów do szkół i do pracy oraz zwiększenie atrakcyjności województwa – powiedział cytowany w komunikacie wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Prace na odcinku Wieliszew – Zegrze obejmą wymianę torów, budowę sieci trakcyjnej i rozjazdów. Ponadto zamontowany będzie nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym. Przebudowany zostanie również przejazd kolejowo-drogowy na ul. Modlińskiej. Po zrealizowaniu inwestycji pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 80 km/h. Na trasie powstanie dodatkowy przystanek o nazwie Wieliszew Centrum w rejonie skrzyżowania linii z ul. Modlińską.

Wygodniej i szybciej

Zgodnie z zapewnieniami podróżni wsiądą do pociągów z dwóch peronów, które będą wyposażone w ławki, wiaty, a także funkcjonalne oświetlenie. Zamontowane zostaną tablice informacyjne i wprowadzone będzie czytelne oznakowanie. Przewidziano również udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

d46fcps

- Podpisana dziś przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umowa na wykonanie prac i wykorzystanie nieczynnej linii Wieliszew – Zegrze to nowe połączenia do Zegrza. Realizujemy projekty, które zapewniają mieszkańcom lepsze i sprawniejsze podróże, a tym samym ułatwiają codzienne dojazdy do szkół i do pracy oraz możliwość rekreacyjnych wyjazdów poza aglomerację - podkreślił cytowany w komunikacie Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP PLK.

Zobacz także:Polski test na koronawirusa. Minister mówi, kiedy zacznie działać

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46fcps

Podziel się opinią

Share
d46fcps
d46fcps