Trwa ładowanie...
d3j79yu

Pociągiem ze stolicy do Wrocławia w 3,5 godziny

Tak ma być jeszcze w tym roku!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pociągiem ze stolicy do Wrocławia w 3,5 godziny
d3j79yu

Jeszcze w tym roku zakończy się modernizacja torów na odcinku Koniecpol-Opole. Dzięki temu podróż z Warszawy do Wrocławia, przez Częstochowę, skróci się do 3,5 godziny.

Czytaj też: Zmiany w kursowaniu SKM i pociągów podmiejskich

Podróż do Wrocławia potrwa 3 godziny i 40 minut już w grudniu. W 2015 roku ma się skrócić o kolejne 10 minut - do 3,5 godziny - zapowiada przedstawiciel PKP PLK - Maciej Dutkiewicz. Wyjaśnia również, że między Opolem a miejscowością Fosowskie pociągi osiągną prędkość do 140 km/h, a stamtąd do Włoszczowy pojadą z prędkością do 120 km/h. Na trasie między Włoszczową a Warszawą składy mają osiągnąć szybkość 200 km/h.

d3j79yu

Jednak według portalu Nakolei.pl - są to wizje bardzo optymistyczne. Spore wątpliwości budzi bowiem optymistyczna prognoza co do ostatniego odcinka z Włoszczowej do Warszawy. Nie wiadomo, czy tory na 100 proc. będą gotowe na grudzień tego roku, nie mówiąc o składach Pendolino.

Modernizacja 150-kilometrowego odcinka kolejowego miedzy Opolem a Koniecpolem to ponad 0,5 miliarda złotych. Inwestycja ma się zakończyć pod koniec 2014 roku. Remont współfinansowany jest z dotacji unijnych. W ramach rewitalizacji odnowionych zostanie 30 peronów, ponad 100 wiaduktów i przepustów oraz ponad 70 przejazdów kolejowo-drogowych w całym kraju. Wymieniana jest także sieć trakcyjna.

Czytaj też: Są kłopoty z działką pod nowy Dworzec Gdański

d3j79yu

Podziel się opinią

Share
d3j79yu
d3j79yu