Trwa ładowanie...
mokotów
Luiza Poreda
27-06-2013 13:54

Pocztówki z Mokotowa

W mokotowskich kawiarniach można już znaleźć bezpłatne pocztówki, które powstały w trakcie projektu „Pisze/my z Mokotowa”

Share
Pocztówki z Mokotowa
d3aenzd

Przez kilka wiosennych tygodni gimnazjaliści i licealiści z Mokotowa spotykali się na warsztatach twórczego pisania, pili lemoniadę i rozmawiali o książkach. Chodziło o dobrą zabawę i obudzenie w sobie motywacji do pisania. Wymyślano własnych bohaterów, wiersze zamieniano w prozę i szukano inspiracji w domowych archiwach. Młodzi mieszkańcy dzielnicy sprawdzali się w roli copywriterów, blogerów, autorów romansów i monologów. Uczyli się, jak zacząć pisać, kiedy przed oczami leży pusta kartka i nic nie przychodzi do głowy.

Budynek Domu Dziecka przy Rakowieckiej stoi pusty, odkąd miała miejsce masowa ucieczka. Małe sierotki pałętają się bez celu po ulicach, żebrząc w pobliskich Starbucksach. Sam budynek przywłaszczony został przez satanistów. Mokotowskie władze czują się bezradne wobec zniknięć kotów. „Jak zlikwidować cały ten fatalny stan?” – pyta Żorżyk, gitarzysta basowy. [Natalia Rebeka Trojanowska]

Efektem warsztatów są pocztówki, które można już znaleźć i w mokotowskich kawiarniach Kubek w Kubek , Lokalna i Cafe Chełmska. Pocztówki są dostępne nieodpłatnie.

d3aenzd

Jaś
gangster w piżamie
w lustrze mierzy go stalowoszare spojrzenie
klatka schodowa to jego dom
tam stale unosi się zapach czosnku

[Aleksandra Zaliwska]

Na stronie: www.warsztatypisarskie.pl/mokotow można przeczytać teksty, które powstały podczas warsztatów. Polecamy!

Projekt „Pisze/my z Mokotowa”realizuje Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” i jest współfinansowany przez Dzielnicę Mokotów m.st. Warszawy.

d3aenzd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aenzd