Trwa ładowanie...
d1c23ku

Pod Warszawą powstaje gigantyczny park wodny. Prace przyspieszyły

Na zdjęciach widać już zarysy ogromnej budowli. Warta 150 mln euro inwestycja wyrasta ponad ziemię w ekspresowym tempie. Takiej krytej pływalni będzie nam zazdrościć cała Europa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Suntago Wodny Świat będzie największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie
Suntago Wodny Świat będzie największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie (Facebook.com)
d1c23ku

Ogromny auqapark będzie największą tego typu zadaszoną atrakcją na Starym Kontynencie. Inwestycja powstaje w oddalonej o zaledwie 40 km od stolicy wsi Wręcza koło Mszczonowa. Budowa obiektu o nazwie Suntago Wodny Świat rozpoczęła się w maju ubiegłego roku. Ostatnio prace nabrały tempa.

Główny obiekt ma już położone fundamenty. Konstrukcja zajmie powierzchnię 20 hektarów, co i tak będzie stanowić jedynie ułamek terenu przeznaczonego na całą inwestycję. Ostatecznie kompleks rozrywkowy Park of Poland ma rozpościerać się na powierzchni 400 hektarów.

Jak dotąd na placu budowy zużyto 16 tys. m3 betonu i 2250 ton stali zbrojeniowej, a to dopiero pierwszy etap prac. W tym miejscu powstaną baseny o łącznej powierzchni 3,5 tys. mkw (z czego największy zbiornik będzie miał 1 tys mkw) oraz kilkadziesiąt zjeżdżalni o łącznej długości ponad 3 km. Jedna z nich, ciągnąca się przez 320 metrów, będzie najdłuższą na kontynencie.

Oprócz szalonych i krętych zjazdów, goście parku wodnego będą mogli skorzystać m.in. z saun, gabinetów masażu, restauracji oraz barów. W dalszej perspektywie planowana jest także budowa hotelu z 250 pokojami.

d1c23ku

Wewnątrz budynku odwiedzanego codziennie przez 15 tys. osób – bo takie są wstępne szacunki – rosnąć będzie 700 palm przywiezionych z Kostaryki, Malezji i Florydy. Na razie większość z nich przechodzi aklimatyzację w Rotterdamie.

Suntago powstanie jako pierwsza część kompleksu Park of Poland. Zakończenie budowy aquaparku ma nastąpić w I kwartale 2019 roku. Konkretna data otwarcia największej w Europie pływalni pod dachem nie jest jeszcze znana.

PRZECZYTAJ TEŻ: Niesamowite zdjęcia największego parku wodnego w Polsce. Inwestycja kosztuje 150 mln euro

d1c23ku

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ZOBACZ WIDEO: Parki rozrywki biją rekordy popularności

d1c23ku

Podziel się opinią

Share
d1c23ku
d1c23ku