Trwa ładowanie...
d3ff28h

Podają się za energetyków i chcą wejść do mieszkania. Oszuści na Bemowie

Warto być ostrożnym i pamiętać, że prawdziwi pracownicy zawsze mają przy sobie aktualne identyfikatory
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podają się za energetyków i chcą wejść do mieszkania. Oszuści na Bemowie
d3ff28h

W stolicy po raz kolejny zaczęli działać oszuści, którzy podają się za przedstawicieli firmy energetycznej. Pukają do mieszkań i chcą wejść do środka - informuje Radio Kolor.

Fałszywi energetycy mogą brzmieć przekonywująco. Mają przy sobie dokumenty, na których widnieje logo RWE, czyli poprzedniej nazwy Innogy. Przypomnijmy, że ta firma zmieniła swoją nazwę kilka miesięcy temu.

Oszuści, którzy podają się za przedstawicieli RWE, proszą o wypełnienie deklaracji, która rzekomo była wysłana z rachunkami za prąd , ale termin jej wypełnienia już minął. Chcą przy tym koniecznie wejść do mieszkania.

d3ff28h

To, że dochodzi do takich sytuacji, potwierdzają przedstawiciele spółki Innogy. - Zanotowaliśmy zwiększoną liczbę zgłoszeń zaniepokojonych klientów, dotyczących wzmożonej aktywności osób podszywających się pod pracowników Innogy Polska na obszarze Woli i Bemowa. Absolutnie wszyscy nasi przedstawiciele mają przy sobie identyfikatory, które zawsze są w obowiązku pokazać klientom na ich życzenie – informuje Damian Piwowarczyk z firmy Innogy w rozmowie z Radiem Kolor.

Warto być uważnym i sprawdzić, czy osoba, która puka do drzwi faktycznie jest tym, za kogo się podaje. Innogy przypomina, że jej przedstawiciele rzadko odwiedzają klientów, a jeśli już to robią, to zawsze mają obowiązek się wylegitymować. Na wszelki wypadek można również zadzwonić do firmy i zapytać, czy wysyłali swoich pracowników w dane miejsce.

Źródło: Radio Kolor/Wawalove

(Oprac: MO)

d3ff28h

Przeczytaj też: Zmiany w komunikacji na Woli. Będą dodatkowe kursy

d3ff28h

Podziel się opinią

Share
d3ff28h
d3ff28h