Trwa ładowanie...
d430age

Podatek od posiadania psa 2020. Sprawdź, jak wygląda kwestia opłaty w Warszawie

Ich właściciele i miłośnicy z pewnością wiedzą o tym, że jest podatek od psa. Są też świadomi, że opłatę w 2020 r. powinno wnieść do końca kwietnia. Warto jednak wyjaśnić, jak sprawa z tym podatkiem wygląda w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Sprawdź wysokość podatku od psa 2020. Na zdjęciu: Marsz Kundelków na ulicach stolicy, październik 2019 r.
Warszawa. Sprawdź wysokość podatku od psa 2020. Na zdjęciu: Marsz Kundelków na ulicach stolicy, październik 2019 r. (East News, Fot: Lukasz Szelag/REPORTER)
d430age

Każde miasto w Polsce ma inne regulacja dotyczące podatku od psa. W 2020 r., podobnie, jak w latach ubiegłych, opłatę należy zapłacić w gminie do 30 kwietnia. Dotyczy to wszystkich psów urodzonych przed tym dniem.

Jeśli pies urodził się po tej dacie, wówczas wpłatę należy wnieść w terminie do dwóch miesięcy od momentu jego narodzin.

Są jednak liczne zwolnienia od podatku od posiadania psa. Płacić za swojego czworonoga nie muszą: osoby po 65. roku życia, samodzielnie prowadzące gospodarstwa domowe, osoby niepełnosprawne z psem asystującym oraz rolnicy, jeżeli mają nie więcej niż dwa psy.

d430age

Zobacz też: Biedroń o nieformalnych kontaktach z Szydło

Lista ta jednak nie jest zamknięta i ostateczna. Decyzja w tej sprawie należy do każdej z gmin. Więc wyłączeń, a nawet całkowitych zwolnień z opłaty dla wszystkich mieszkańców może być wiele.

Podatek od posiadania psa 2020 w Warszawie

W tym roku podatek od posiadania psa to maksymalnie 120 zł. W Warszawie takiej kwoty nie musi zapłacić nikt, ponieważ stolica całkowicie zniosła obowiązek takiej opłaty.

d430age

Podobną decyzję podjęły władze Poznanie. W Krakowie znacząco obniżono podatek - wynosi od 36 zł. Opłaty nie muszą wnosić właściciele psów ze schroniska oraz tych, które wysterylizowano.

Płock, Szczecin i Lublin zdecydowały się na opłaty rzędu 30-50 zł rocznie.

Pieniądze z podatku od posiadania psa trafiają na opiekę nad zwierzętami. W Polsce podatek od czworonogów jest jednym z najniższych. Dla porównania - w Niemczech jest to od 100 do nawet 1000 euro.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d430age

Podziel się opinią

Share
d430age
d430age