Trwa ładowanie...
29-11-2017 11:37

Podejrzana kolęda na Grochowie? Parafia przeprasza: "zaszło nieporozumienie"

Wiadomość wzbudziła podejrzenie lokalnych mieszkańców.

Podejrzana kolęda na Grochowie? Parafia przeprasza: "zaszło nieporozumienie"
d3ocl1y
d3ocl1y

Na warszawskim Grochowie pojawiły się ogłoszenia informujące o wizycie duszpasterskiej. Mieszkańcy podejrzewają, że za "kolędą" stoją oszuści. - Mamy bardzo poważne przypuszczenia, że to nowa forma próby oszustwa, kradzieży - mówią. Uspokajamy - to był błąd parafii.

Komunikaty pojawiły się przy ul. Stanisława Augusta na Grochowie. "Kolęda będzie miała miejsce w Państwa mieszkaniach. Osoby, które nie przyjmowały księdza w latach poprzednich, a chciałyby to uczynić, prosimy o informację na drzwiach w postaci karteczki lub napisu C+M+B 2018" - czytamy w ogłoszeniu, które pojawiło się w sieci.

Ta wiadomość wzbudziła podejrzenie lokalnych mieszkańców. Jak mówią, kolęda w ich parafii nigdy nie odbywała się w listopadzie. - Wygląda na wyłudzenie - skomentrowała pan Rafał. Poza tym na ogłoszeniu brakuje pieczątki. - Bez niej jest to co najmniej podejrzane - napisał pan Artur pod ogłoszeniem. Potwierdza to pan Grzegorz: - U nas zawsze tak jest i nigdy nie na kartce wielkości A4.

Fot. archiwum prywatne

d3ocl1y

Wizyta miała się odbyć 28 listopada w godzinach 16.30-21.00. Jednak "ksiądz" nie pojawił się pod wyznaczonym adresem. - Oczywiście nikogo nie było, sąsiedzi kilka pięter niżej również nikogo nie widzieli - skomentował pan Emil.

Ulica Stanisława Augusta podlega pod parafię Bożego Ciała przy ul. Grochowskiej 365. Na stronie każdej parafii powinna widnieć informacja o organizowanej kolędzie. Jak sprawdziliśmy, na stronie parafii Bożego Ciała nie pojawiła się wzmianka o wizycie.

Zadzwoniliśmy do kancelarii, aby zapytać czy ogłoszenie zostało przygotowane przez księży z parafii. - Kolęda będzie w przyszłym tygodniu. Przepraszam państwa serdecznie, zaszło nieporozumienie, będę o tym mówił w ogłoszeniach niedzielnych. Kolęda zacznie się, jak co roku, od pierwszej niedzieli adwentu - odpowiedział ksiądz. Nie chciał jednak zdradzić, kto rozwiesił fałszywe komunikaty.

Logo i pieczątka

Skontaktowaliśmy się z parafią pod wezwaniem Najczystszego Serca Maryi w Warszawie, która jest jedną z największych na Pradze, aby zapytać, jak wyglądają ich ogłoszenia o kolędzie.

d3ocl1y

- U nas jest logo - kontury kościoła i jest napisana nazwa naszej parafii. Jeśli nie ma niczego, to może wydać się to podejrzane - tłumaczy pani z kancelarii i dodaje, że kolęda może zacząć się już w listopadzie. - Jeżeli jest to duża parafia, to kolęda rzeczywiście może zacząć się wcześniej, żeby nie zahaczała o Wielki Post, który zazwyczaj zaczyna się w lutym. My zaczęliśmy kolędę już kilka dni temu - mówi.

- Czy księża z parafii Najczystszego Serca Maryi również informują mieszkańców o kolędzie rozwieszając ogłoszenia w blokach? - pytam.

- Tak, ponieważ nie wszyscy starsi ludzie korzystają z internetu. Zamieściliśmy plan kolędy na stronie internetowej, więc młodzi ludzie tam sprawdzają. Wypisujemy godziny kolędy, która przeważnie trwa tydzień lub dwa.

d3ocl1y

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Pluskwy pogryzły pasażera. Jechał pociągiem do Warszawy

d3ocl1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ocl1y