Trwa ładowanie...

Podkowa Leśna. Gmina na najwyższym podium. Tu najwięcej zaszczepionych

Podwarszawska Podkowa Leśna bije polskie rekordy w ilości zaszczepionych mieszkańców. Na drugim miejscu jest Warszawa, na trzecim Wrocław. W gminach, które mogą być przykładem dla reszty kraju, już ponad połowa liczby mieszkańców przyjęła dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

Podkowa Leśna. Ta gmina bije rekordy w statystykach dotyczących zaszczepień. Cieszy się nie tylko burmistrz, ale również wielu mieszkańcówPodkowa Leśna. Ta gmina bije rekordy w statystykach dotyczących zaszczepień. Cieszy się nie tylko burmistrz, ale również wielu mieszkańców
d1w4l68
d1w4l68

Zdaniem burmistrza Podkowy Leśnej, Artura Tusińskiego wyjaśnieniem tak dobrej frekwencji mieszkańców w punktach szczepień jest wysoka świadomość, zaufanie do nauki i profilaktyki zdrowia. - Ma to też związek z poziomem wykształcenia, czytelnictwa i zamiłowaniem do podróżowania - wyjaśnił burmistrz w rozmowie ze "Stołeczną Gazetą Wyborczą".

Podkowa Leśna. Pierwsze miejsce w rankingach dotyczących statystyk należy do podwarszawskiego miasta-ogrodu. Zdaniem burmistrza to efekt wysokiej świadomości mieszkańców gov.pl
Podkowa Leśna. Pierwsze miejsce w rankingach dotyczących statystyk należy do podwarszawskiego miasta-ogrodu. Zdaniem burmistrza to efekt wysokiej świadomości mieszkańcówŹródło: gov.pl

Jak informuje burmistrz, już dwie grupy wśród mieszkańców przekroczyły próg 80 proc. wyszczepienia. Po swoje dawki zgłosiło się 88,5 procent podkowiańskich osiemdziesięciolatków. W grupie od 60 do 70 lat poważnie potraktowało zaproszenie na szczepienie 87 procent. Podobne parametry dotyczą grupy osób do 59 lat i 40-50-latków.

Statystyki obniżają młodsze roczniki. Tempo pracy lokalnych punktów szczepień obniżyło się też wraz z początkiem wakacji. Burmistrz zapewnia, że będzie apelował do młodzieży mieszkającej w Podkowie Leśnej o dołączenie do grona zaszczepionych.

d1w4l68

Podkowa ma ogromną szansę na wygraną w ministerialnej loterii. Te gminy, które będą miały powyżej 67 procent zaszczepionych, dostaną 100 tysięcy złotych, a rekordzista z największym odsetkiem może liczyć na 2 miliony złotych.

Burmistrz zdradził "Stołecznej", że w przypadku wygranej gminne władze podzieliłyby pieniądze na trzy części: na leczenie osób, które spotkały pokoronawirusowe komplikacje i problemy ze zdrowiem, na leczenie chorych onkologicznie, których stan pogorszył się w związku z pandemią i mniejszą dostępnością do specjalistów, a także na pomoc psychologiczną.

"Nie jesteś ze mną szczera". Kochanek stracił cierpliwość do Marty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1w4l68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w4l68