Trwa ładowanie...

Podpalił się przed PKiN. Ulicami stolicy przejdzie marsz pamięci Piotra Szczęsnego

"Obudźcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Share
Podpalił się przed PKiN. Ulicami stolicy przejdzie marsz pamięci Piotra Szczęsnego
d4kimxr

Ulicami Warszawy przejdzie marsz pamięci Piotra Szczęsnego, który podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki na placu Defilad. Mężczyzna zmarł w niedzielę 29 października.

- Od czwartku organizujemy marsz milczenia mający na celu upamiętnienie czynu pana Piotra S. Nikt z nas nie przypuszczał, że los dopisze do czynu Szarego Człowieka tak tragiczny rozdział - przekonują pomysłodawcy marszu pamięci.

Akcja wystartuje 6 listopada o godzinie 16:30 z placu Defilad - z miejsca, gdzie podpalił się Piotr Szczęsny. Uczestnicy wydarzenia będą maszerować w kierunku ul. Nowogrodzkiej. Znajduje się tam siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Pomysłodawcy podkreślają, że zależy im na tym, by uczestnicy ubrali się na czarno i w milczeniu przeszli na Nowogrodzką.

- Zróbmy wszystko, aby czyn Zwykłego Szarego Człowieka nie został zapomniany. Niech każdy robi to, co może, ale nie walczmy ze sobą, nie występujmy przeciwko sobie, nie dawajmy się rozgrywać. Bądźmy razem - zaznaczają organizatorzy.

d4kimxr

Samospalenie w centrum stolicy

Do tragedii doszło 19 października. 54-letni mężczyzna oblał się nieustaloną substancją i podpalił. Na miejsce zostali wezwani strażacy i karetka pogotowia, która przewiozła go do szpitala.

Mężczyzna w chwili przekazania go medykom był nieprzytomny, ale żył. Jego stan lekarze ocenili jako bardzo ciężki. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że ma poparzone 60 proc. powierzchni ciała. Zanim 54-latek podpalił się, rozdał przechodniom ulotki i przeczytał ich treść. Zwrócił się do rządu Prawa i Sprawiedliwości, na którym nie zostawił suchej nitki. Zaapelował też do Polaków o szybką reakcję na wydarzenia w kraju.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Kancelaria Sejmu nadal chce budować płot. Odwołuje się od decyzji*konserwatora zabytków*

d4kimxr

Podziel się opinią

Share
d4kimxr
d4kimxr