Trwa ładowanie...

Podpisano umowę na dwa odcinki drogi ekspresowej S17

To ważna informacja dla podróżujących pomiędzy Warszawą a Lublinem.
Share
Podpisano umowę na dwa odcinki drogi ekspresowej S17
d3vvovc

Stołeczny oddział GDDKiA poinformował, że został zawarty kontrakt na zaprojektowanie i budowę dwóch fragmentów drogi ekspresowej S17, o łącznej długości 25,2 km. Chodzi o odcinek od końca obwodnicy Garwolina do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego. Wykonawcą inwestycji będzie firma Budimex, a kierowcy z nowej drogi skorzystają w połowie 2019 roku.

Realizację tej inwestycji podzielono na dwa mniejsze zadania. Najkorzystniejszą ofertę na oba odcinki złożył jednak ten sam wykonawca. Budimex za pierwszy fragment (długości 12,2 km) otrzyma 288,5 mln zł, natomiast za drugi (13 km) 313,6 mln zł. Firma zobowiązała się do wybudowania drogi w ciągu 34 miesięcy i zapewniła 10 lat gwarancji.

Dwa odcinki drogi ekspresowej S17 powstaną w trybie zaprojektuj i buduj co oznacza, że wykonawca opracuje szczegółową dokumentację a następnie przystąpi do właściwych robót. Co istotne, nawierzchnia drogi będzie wykonana w technologii betonu cementowego, a prace w terenie powinny ruszyć wiosną 2017 roku.

d3vvovc

Przeczytajcie też: Zmiany na ulicy 11 Listopada. Autobusy pojadą objazdami

d3vvovc

Podziel się opinią

Share
d3vvovc
d3vvovc