Trwa ładowanie...

Podróż do przyszłości Warszawy Maszyną Einsteina

Miasto – Maszyna Einsteina działać będzie na zasadzie domina. W ciągu 4 godzin, ponad 30 zespołów, wspólnymi siłami uruchomi maszynę.

Podróż do przyszłości Warszawy Maszyną Einsteina
d35o6mw

W sobotę, 12 grudnia, o godz. 12.00 w Pałacu Kultury i Nauki mieszkańcy, urzędnicy i osoby pracujące nad strategią rozwoju Warszawy do 2030 r. wspólnie zbudują miasto-maszynę. Zadziała tylko wtedy, jeśli wszyscy będą ze sobą współpracować. Każdy może wziąć udział w tej zabawie. Wystarczy się zarejestrować.

Miasto – Maszyna Einsteina działać będzie na zasadzie domina. W ciągu 4 godzin, ponad 30 zespołów składających się z mieszkańców stolicy, urzędników oraz członków grup roboczych pracujących nad strategią #Warszawa2030 wspólnymi siłami uruchomi Maszynę Einsteina. Każdy zespół będzie mieć do dyspozycji swoją przestrzeń, stół oraz materiały, z których zaprojektuje i zbuduje mechaniczne rozwiązania symbolizujące części miasta. Puszczona w ruch, tak jak domino, przebędzie ciekawą drogę uruchamiając po kolei każdą ze zbudowanych części. Aby miasto-maszyna zadziałało, wszyscy konstruktorzy muszą współpracować i odpowiednio połączyć poszczególne części.

Spotkanie z Maszyną Einsteina nie będzie jednak tylko zabawą. Aby ją poruszyć trzeba się poznać, wzajemnie słuchać i współpracować. Trzeba wykazać się też kreatywnością. Właśnie te wartości będą przyświecały budowniczym w trakcie tego wydarzenia. Tylko poprzez wspólne działania i dialog będzie można uruchomić Maszynę. Postulaty zebrane w czasie budowy pokażą obraz wartości warszawiaków i ich wizji miasta przyszłości.

d35o6mw

Regulami uczestnictwa oraz rejestracja poprzez stronę www.maszyna2030.pl .

Strategia rozwoju Warszawy

Happening Maszyna Einsteina organizowany jest w ramach budowy strategii rozwoju Warszawy do 2030 r. Strategia to dokument określający, w jakim kierunku ma rozwijać się miasto przez następne kilkanaście lat. Pokazuje, jakie cele rozwojowe są najważniejsze. Pozwala też wskazać najważniejsze działania, na które mają być przeznaczone środki z budżetu miasta. Strategia jest jednym z najważniejszych dokumentów w mieście i dotyczy każdego mieszkańca stolicy. Dlatego każdy mieszkaniec Warszawy może powiedzieć, w jakim mieście chciałby mieszkać, uczyć się, pracować i spędzać wolny czas za 15 lat, czyli w 2030 roku.

d35o6mw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35o6mw