Trwa ładowanie...
dukzb5v

Podsumowanie akcji „Znicz 2014”

Mniej kolizji, ale więcej osób rannych i zabitych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podsumowanie akcji „Znicz 2014”
dukzb5v

Od piątku stołeczni policjanci prowadzili działania w ramach akcji „Znicz 2014”. Obecni byli na ulicach miast, zwłaszcza w rejonach stołecznych nekropolii .

Szczególną uwagę zwracali na płynność ruchu oraz prowadzili wzmożone kontrole stanu technicznego pojazdów i sposobu przewożenia pasażerów. Dokonywali pomiarów prędkości i trzeźwości oraz kierowali ruchem, zwracali uwagę na niewłaściwe parkowanie, dbali o przejezdność głównych tras dojazdowych do najbardziej uczęszczanych miejsc związanych ze świętem. Dużą uwagę przywiązywali również do sposobu zachowania się pieszych. W czasie pełnienia służby wykorzystywali policyjne wideorejestratory i urządzenia do pomiaru trzeźwości zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Od piątku do godzin porannych dzisiaj stołeczni policjanci odnotowali 27 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4 osoby, a 33 zostały ranne. Odnotowano 194 kolizje drogowe. Funkcjonariusze zatrzymali 110 kierujących pojazdami znajdujących się pod wpływem alkoholu.

dukzb5v

Porównując akcję „Znicz 2014” do zeszłorocznej policja odnotowała mniej kolizji, ale niestety więcej osób rannych i zabitych.

Przeczytajcie też: Udana kwesta na Powązkach. "Prawie 160 tys. zł"

dukzb5v

Podziel się opinią

Share
dukzb5v
dukzb5v