Trwa ładowanie...

Podsumowanie ankiet. Jedna trzecia dzieci pójdzie do żłobka

Stołeczny ratusz podsumował wyniki ankiet rozesłanych do rodziców maluchów, uczęszczających do żłobków. Jedynie 34 proc. opiekunów deklaruje potrzebę skorzystania z tej formy opieki.

Podsumowanie ankiet. Jedna trzecia dzieci pójdzie do żłobkaŹródło: PAP
d127ldc
d127ldc

Rodzice 4500 spośród 13 500 dzieci zadeklarowali posłanie ich do żłobka w momencie uruchomienia placówek.

Koronawirus. Warszawa. Liczba dzieci w grupie nie może przekroczyć 12

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Warszawa może uruchomić żłobki. Warunkiem jest to, że liczba dzieci w grupie nie może przekroczyć 12 osób. Konieczne jest też zapewnienie 4 m2 powierzchni na jedno dziecko.

Zgodnie z rekomendacjami premiera i Ministerstwa Edukacji Narodowej pierwszeństwo do opieki w żłobkach będą miały dzieci rodziców pracujących w ochronie zdrowia, służbach mundurowych oraz pracowników handlu i produkcji branż związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Podobnie jest w przypadku przedszkoli.

Koronawirus. Warszawa. Otwarcie żłobków od 18 maja

Rząd dopuścił możliwość otwarcia przedszkoli i żłobków od środy, 6 maja. Warszawa ustaliła wstępną datę otwarcia placówek na 18 maja.

d127ldc

- Warunkiem jest jednak uszczegółowienie wytycznych sanitarnych, na co wciąż czekamy, zrealizowanie zakupów środków ochrony osobistej dla pracowników oraz dostosowanie żłobków i przedszkoli do nałożonych wymogów sanitarnych. Musimy mieć pewność, że zapewniliśmy maksimum bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom – podkreślają władze Warszawy.

O ostatecznym terminie otwarcia żłobków i przedszkoli stołeczny ratusz poinformuje w osobnym komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d127ldc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d127ldc