Trwa ładowanie...

Podwiną nogawki ku pamięci Vaclava Havla

Inspiracją stały się "wpadki" z początków prezydentury Vaclava Havla, kiedy kilkakrotnie wystąpił w wyraźnie za krótkich spodniach

Podwiną nogawki ku pamięci Vaclava Havla
d2ihf8o
d2ihf8o

*18 grudnia 2011 zmarł czeski pisarz i polityk Vaclav Havel. Czesi wymyślili swoisty sposób na uczczenie pierwszej rocznicy śmierci. *Organizatorzy akcji w Czechach szukali wyraźnego gestu, na wskroś czeskiego, lekko sarkastycznego, nieskomplikowanego, dla każdego możliwego do wykonania i w zgodnego z poczuciem humoru Havla.

Inspiracją stały się "wpadki" z początków prezydentury Vaclava Havla, kiedy kilkakrotnie wystąpił w wyraźnie za krótkich spodniach. Havel sam się z tego śmiał i komentował: Muszę przyznać, że mnie to nawet bawi. Traktuje to jako czuły sposób, aby ośmieszyć siebie.

Pomysł chwycił i teraz co roku, 18 grudnia, w rocznicę śmierci Havla nogawki podwija się nie tylko w Czechach, ale i w wielu innych miejscach na świecie. W Warszawie akcja odbyła się już dwukrotnie.

Nogawki możemy podwinąć w dowolnej chwili. Możemy to zrobić w ciągu dnia w autobusie, w tramwaju, albo dopiero pod wieczór, wracając z pracy- wyjaśnia Marcin Gałązka, popularyzator akcji.

d2ihf8o
d2ihf8o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ihf8o