Trwa ładowanie...
d33rzf5

Podwyższony stan wody na Wiśle

Zalało Poniatówkę i przystanek tramwaju wodnego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podwyższony stan wody na Wiśle
d33rzf5

W związku z podwyższonym stanem wody Wisły i podtopieniem plaży, ZTM odwołuje kursowanie przeprawy promowej w lokalizacji Most Poniatowskiego *– *Stadion Narodowy. Kursowaniej est zawieszone do odwołania.

Czytaj też: Chcesz czystej plaży? To ją posprzątaj!

Powodem gwałtownego wzrostu poziomu wody w naszej rzece są obfite deszcze, jakie dotknęły Podkarpacie. Tam właśnie Wisła ma swój górny bieg, więc nadmiar wody przemieszcza się w naszą stronę. Przez ostatnią dobę poziom Wisły wzrósł o ponad metr.

d33rzf5

Według informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, poziom Wisły w w stolicy wynosił dziś rano 332 cm i osiągnął stan wysoki (stan ostrzegawczy wynosi 600 cm, a alarmowy 650 cm).

Czytaj też: * Warszawiacy na basenie dawniej [ZDJĘCIA]*

To nie jedyne kłopoty, jakie ma Wisła.Trwa właśnie akcja ratunkowa w elektrowni w Kozienicach na Mazowszu. Doszło tam do wycieku mazutu do Wisły, część tej substancji dostała się do głównego nurtu rzeki. Jak podaje radio RDC, awarię spowodowała usterka systemu zasilania jednego z kotłów.

- Substancja została zabezpieczona – wyjaśniał w rozmowie z RDC Piotr Ludwiczak z kozienickiej elektrowni. – W tej chwili znajduje się ona w zamkniętym zbiorniku zabezpieczonym przegrodą. Na ten moment nie stwierdzono żadnego zagrożenia dla ludzi. Elektrownia pracuje bez zakłóceń. Wyciek zauważono bardzo szybko. Służby elektrownii zgodnie z zasadmai bezpieczeństwa natychmiast podjęły działania izolujące mazut.

Mazut to gęsta, oleista ciecz. Jest wykorzystywany jako paliwo opałowe. Substancja powstaje po destylacji ropy naftowej.

d33rzf5
Podziel się
Podziel się
d33rzf5

Podziel się opinią

Share

d33rzf5

d33rzf5